reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi destekli Huami'den yüz tanımaya uygun N95 maske adımı!

Xiaomi destekli Huami’den yüz tanımaya uygun N95 maske adımı!

Xiaomi destekli, Amazfit giyilebilir ürünlerin arkasındaki isim Huami, bu sefer sürpriz bir ürünle gündemde. Firmadan özel bir N95 maske geliyor.

Herkesin bildiği üzere koronavirüs salgını nedeniyle şu an dışarıya çıkan hemen herkes maske takıyor. Ancak bu maskeler ile telefonların yüz tanıma sistemleri çalışmıyor. İşte bu konuda çözümü Xiaomi destekli Huami sunacak gibi görünüyor. Çünkü firma yüz tanıma sistemlerini engellemeyecek şeffaf yapıda bir “teknolojikN95 maske üzerinde çalışma gösteriyor. Şimdilik Project Aeri olarak geçen bu maske, oldukça modern görünüyor ve görevini en iyi şekilde yerine getirebiliyor. Yani çok yüksek bir filtreleme sunan ürün, aynı zamanda maskelerin altındaki iletişimi de kolaylaştırıyor. Çünkü ön kısım açık olduğundan kişiler mimikleri çok daha iyi şekilde seçebiliyor. Bünyesinde dezenfekte için yerleşik UV ışık yer alan ve bir havalandırma fanı ile donatılan ürün, bu yüzden bir enerjiye ihtiyaç duyuyor ve bunun da USB-C üstünden yapılacak şarj ile yerleşik pile eklenebildiği aktarılıyor. Bu ürünün ne zaman satışa çıkacağı ya da fiyatı ise henüz bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi destekli Huami yanında Apple da bu konuda bir adım atmak zorunda kaldı

Maske takıldığı zaman Apple’ın yeni nesil telefonlarından yer alan Face ID yüz tanıma sistemi çalışmıyor. Şu an kişiler yüzleri iPhone tarafından tanınmadığı için parola ile kilit açmak zorunda kalıyor. Ancak mevcut iOS sürümünde parola ekranının gelmesi bazen ciddi zaman alıyor. İşte iOS 13.5 ile bu durum ciddi şekilde çözülüyor. Söylendiği kadarıyla sistem maske taktığınızı anlıyor ve karşınıza hemen parola ekranını çıkarıyor. Yani sistem yüzü tanımaya çalışmak yerine direkt olarak parola ekranını getiriyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrü dikkat çeken akıllı saat modeli