reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy A70

Samsung Galaxy A serisinden önemli başarı

Galaxy A serisiyle yepyeni bir dönemi başlatan Samsung, A Serisi modelleriyle büyük bir başarıya imza attı. Hindistan’da satışa sunulduktan 40 gün sonra 2 milyon satış gerçekleştiren Galaxy A serisinin satışları 70 günde 5 milyon birime ulaştı.

Samsung sorumlusunun belirttiğine göre şirket, Galaxy A serisinden 1 milyar dolarlık gelir elde etti. Samsung’un 2019 mali yılı gelirinin 4 milyar dolar olması bekleniyor.  Samsung’un Hindistan’daki 2018 mali gelirinin (Mart’ta sona eren) 5,3 milyar dolar olduğu göz önüne alındığında, Samsung satışlarının çoğunun yeni Galaxy A serisinden sağladığını söylemek mümkün. Yeni A serisi telefonlarının Hindistan’daki satış fiyatı 75 dolar ile 410 dolar arasında değişiklik gösteriyor.

Şirket bu yılın mart ayında yeni Galaxy A serisini görücüye çıkartmıştı.  Galaxy A10, A20, A30, A50 ve A70 modelleri kullanıcıların beğenisine sunulmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy A80 için geri sayım başladı

Şirketin önümüzdeki ay merakla beklenen Galaxy A80‘i piyasaya sunmaya hazırlanıyor. Teknoloji dünyasının en çok konuştuğu telefonlardan biri olan Galaxy A80, kızaklı ve döner kamera sistemiyle fark yaratıyor. Modelde hem öne hem de arkaya dönebilen tek bir kızaklı kamera modülü yer alıyor. Bu modülde 48 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. Telefonda 6,7 inç çentiksiz ve deliksiz bir Super AMOLED ekran yer alıyor. 128 GB dahili depolaması bulunan telefon, 3.700 mAh pil üzerine kuruluyor. Bu aşırı büyük kapasitede olmayan pil 25W hızlı şarj sistemiyle çabuk şekilde doldurulabiliyor. Galaxy A80’in Türkiye fiyatı ise henüz belli değil. Ancak konuşulanlara göre Galaxy A80’in 4.000 – 5.000 TL arasında bir fiyata sahip olması bekleniyor. Pek tabii telefonun 5.000 TL üzerinde satılma ihtimali de bulunuyor.

İlginizi çekebilir

Galaxy A80’in tanıtım videosu