reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xiaomi MIUI 11

Xiaomi telefon sahiplerini sevindirecek yeni MIUI 11 özelliği

Xiaomi, yeni arayüz yapısı MIUI 11 için daha önce de sızıntıları yapılan güzel bir özellik ortaya çıktı. Buna birçok kullanıcı çok sevinecek.

Advertisement

MIUI arayüzü, Xiaomi kullanıcılarının bildiği üzere bir uygulama çekmecesine sahip değil. Bunu telefonlara üçüncü parti “launcher” ya da POCO Launcher ile ekleyen kullanıcılar, MIUI 11 ile yerleşik bir çözüme kavuşuyor. Çin’de dağıtıma çıkarılan güncelleme ile beta testleri ve tam sürüm dağıtımı süren MIUI 11’e bir uygulama çekmecesi eklendiği aktarılıyor. Daha sonra global ROM’lar için de gönderileceği aktarılan özellik, iPhone benzeri yapıyı ortadan kaldırıyor ve daha düzenli ve özelleştirilebilir bir yapı sunuyor. İsteğe bağlı olarak sunulan yani eski yapıyı ortadan kaldırmayan uygulama çekmecesi, birçok kullanıcıyı launcher kurmaktan kurtaracak gibi görünüyor. Bu da yukarıda da dediğimiz gibi sevindiriyor.

Xiaomi MIUI 11

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi MIUI 11 ile başka neler geliyor?

Yeni tasarım diliyle kalın yazılmış büyük metinleri ve büyük boşlukları benimseyen arayüz, sistem genelini kapsayan bir koyu arayüz modunu da taşıyor. Her zaman açık ekran yapısı için birçok renkli seçenek ve özelleştirme imkanları getiren arayüz, aşırı yüksek performanstan çok zengin ancak akıcı bir kullanıma odaklanıyor. Özel tasarlanan bir bildirim sistemli ile gelen ve böylece “bildirim ışığını” yazılımsal hale getiren sürüm, dinamik font ve duvar kağıdı gibi kullanımı güzelleştiren görsel detayları da getiriyor. Bünyesinde “Milan Pro” isimli yeni bir font kullanılan arayüz, aynı zamanda doğadan gelen yeni ses efektleri de taşıyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli AirPods Pro