reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Volkswagen çalışanlarının geleceği hakkında konuştu

Geçtiğimiz hafta Türkiye yatırımını iptal ettiğini açıklayan Volkswagen, en çok merak edilen konulardan biri olan insan kaynakları politikasının geleceği hakkında konuştu.

Hatırlarsanız geçtiğimiz günlerde,Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Yenigün, “Özellikle Türkiye’de Manisa’da yapılması planlanan VW yatırımının yapılamaması gerçekten çok üzücü, Türkiye için çok büyük bir kayıp. Yıllardır beklediğimiz bir fırsattı. Hem Ankara tarafından hem VW tarafından, her iki tarafında bu işi çok istediği ancak son dönemdeki mali mecburiyetler nedeniyle bundan vazgeçildiği şeklinde bir bilgim var.” demişti ancak hem yerel hem küresel basın bu kararda politikanın da etkili olduğunu düşünüyor. Peki markanın diğer gider kalemleri ne durumda? Örneğin, şirkette çalışanların ve çalışmak isteyenlerin geleceği de bir merak konusuydu. Çünkü Alman üretici neredeyse her kalemden kısmaya çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen, çalışanlarına güven verdi

Volkswagen cephesinden yapılan açıklamada çalışanlara sevindirici haber verildi. Bir insan kaynakları yöneticisinin yaptığı açıklamaya göre marka “dengeyi korumak” istediğini söyledi. Yönetici, “Çok ağır bir maliyet baskısı altındayız. Teslimatlar ve dolayısıyla kar marjımız ciddi anlamda düşüş yaşadı. Bu süreç içerisinde maliyetlerimiz ise azalmadı. Bu sebeple yeni işe alımları durdurma kararı aldık.” ifadelerine yer vermiş. Ayrıca hali hazırda çalışmakta olan kişilerin iş haklarının da 2029’a kadar güvence altına alındığı söylendi. Gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlgili video