reklamı kapat

POPÜLER

Emily Hartridge elektrikli scooter

Fenomen YouTuber elektrikli scooter kazasında hayatını kaybetti

Elektrikli scooter‘ların kullanımlarına dair gerçekleştirilen eleştiriler devam ederken, televizyon programı sunucusu ve YouTuber Emily Hartridge elektrikli scooter kullanırken hayatını kaybetti.

Sosyal medya fenomeni Emily Hartridge, İngiltere’de bir kamyonun çarpması sonucu hayatını kaybettiği sosyal medya hesabından duyuruldu. 36 yaşındaki Emily Hartridge‘in YouTube hesabında 350 bin abonesi ve Instagram hesabında 45 bin takipçisi bulunuyordu. Emily Hartridge, 7 yıl önce “Ten Reasons Why …” adlı komik bir seri ile YouTube üzerinden ünlü olmuş sonrasında ise televizyon programları sunmaya başlamıştı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Emily Hartridge (@emilyhartridge)’in paylaştığı bir gönderi ()

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Emily Hartridge bir ilk değilmiş, öncesinde de aynı kavşakta kaza yaşanmış

Olayın detaylarının belli olmaması ile birlikte, Queen’s Circus döner kavşağında gerçekleşen kazanın bir ilk olmadığı da ortaya çıktı. Zira geçen yıl aynı kavşakta bir bisikletçi de hayatını kaybetti. Kazanın ardından bu haftanın başında ulaştırma bakanı Michael Ellis, elektrikli scooter şirketleri Lime, Bird ve B Mobility ile elektrikli scooter sağlayan şirketlerle bir araya gelecek. Elektrikli scooter’ların satın alınması ve kullanımıyla ilgili daha fazla bilginin verilmesini tartışacak olan Ellis, tüketicilerin bilinçlendirilmesini talep ediyor.

Ancak yine de bu geçici bir çözüm gibi duruyor. Zira hala elektrikli scooter’ın kullanımına dair yasalar geçmiş durumda değil. Bu tarz kazalar yaşandığında elektrikli scooter’ın bir bisiklet gibi mi değerlendirileceği yoksa bir araç gibi mi değerlendireceği hala tartışma konusu. Bu nedenle belirsizlikler hala devam ediyor.

İlginizi çekebilir

Casey Neistat’ın da favorisi olan yeni “Boosted Rev” elektrikli scooter