reklamı kapat

POPÜLER

Rolls-Royce tarihinde ilk kez arazi aracı üretecek [Özel Haber]

Dünyanın önde gelen lüks otomobil üreticilerinden Rolls-Royce müşteri kitlesini genişletiyor. İngiliz firma, tarihinde ilk kez arazi sınıfı bir otomobil üretmeye hazırlanıyor.

Rolls-Royce tarafından yayınlanan basın bildirisinde şirket patronu Peter Schwarzenbauer ve CEO Torsten Müller-Ötvös, ilk ağızdan her türlü arazi koşuluna uygun bir araç üreteceklerini doğruladı. Farklı bir tasarım anlayışıyla geniş gövdeli bir otomobil üretecek olmalarından duydukları heyecanı basınla paylaşan ikili, gündelik hayatın gerekliliklerine ve kullanıcılarının beklentilerine cevap vermek için sabırsızlandıklarını ifade etti.

Arazi aracı fikri her ne kadar Rolls-Royce’un otomobil çizgisiyle bağdaşmasa da Schwarzenbauer ve Müller-Ötvös kendilerinden emin. Mühendis ve tasarım ekibine olan güvenlerinin tam olduğunu belirten ikili, çok kısa bir süre sonra yeni konseptlerini geliştirmeye başlayacaklarını müjdeledi. LOG Dergisi olarak Rolls-Royce’un Goodwood’daki fabrikasına davet edildiğimiz gezide ilk ağızdan yeni araç hakkında bilgi edinme şansına da sahip olduk. Yaklaşık bir buçuk yıl önce ilk fikirleri ortaya atılan araç  yeni bir kasaya sahip olacak. Henüz tasarım aşamasında olan aracı daha en az bir sene konsept görsellerini göremeyebiliriz. Fakat Rolls-Royce yetkililerinin ısrarla vurguladığı en önemli nokta yeni aracın SUV sınıfında olmadığı.