reklamı kapat

POPÜLER

Bir SUV modeli de Rolls-Royce’tan geliyor

Frankfurt Otomobil Fuarı bu yıl birbirinden yenilikçi, birbirinden farklı araca ev sahipliği yaptı. Fuarın en dikkat çekici gelişmelerinden biri, çoğu otomobil üreticisinin SUV modeli tanıtması oldu. Japon ve Alman üreticilerin bu segmentteki yatırımlarına Bentley ve Jaguar gibi lüks üreticiler de ilk kez dahil olarak sürpriz yaptı. O sürpriz isimlere bir yenisi daha eklenmek üzere.

Tıpkı Bentley ve Jaguar gibi lüks otomobilleriyle tanıdığımız bir başka İngiliz üretici Rolls-Royce, tarihinde ilk kez bir SUV modeli çıkarmaya hazırlanıyor. Rolls-Royce’un bu tarihi kararı almasında en büyük rakibi Bentley’in payı büyük. Rakibini bu yeni segmentte de rahat bırakmak istemeyen Rolls-Royce epey iddialı. CEO Torsten Muller Otvos’un Bentley’i doğrudan hedef alan açıklamaları bunun göstergesi. Bentley’nin SUV modelinin piyasadaki en iyi ikinci SUV olduğunu belirten Otvos, kendi alanında lider olan Rolls-Royce’un bu pazara girince de doğrudan birinciliği alacağını ifade etti.

Bentley’in Bentayga hamlesine Rolls-Royce’un cevabı en geç 2018’de gelecek. Dolayısıyla 2017 Frankurt Otomobil Fuarı’nda ilk Rolls-Royce SUV’u görme olasılığımız yüksek.