reklamı kapat

POPÜLER

Aurus Komendant

Rusya’nın Bentayga ve Cullinan’a cevabı; Aurus Komendant ile tanışın

22 Ocak 2020

Rus otomobil şirketi Aurus, Bentley Bentayga ve Rolls Royce Cullinan’a rakip bir SUV araç geliştiriyor. Rusya devlet başkanı Vladimir Putin’in en sevdiği otomobil şirketlerinden bir olan Aurus, lüks bir SUV araçla SUV trendine katılıyor.

Komedant olarak adlandırılması beklenen aracın Putin‘in de kullandığı şirketin diğer aracı Senat‘tan izler taşıması bekleniyor.  Araçta NAMI tarafından geliştirilen, çift turbo 4.4 litrelik V8 motorun yer alacağı belirtiliyor. 600 beygir güç üreteceği ifade edilen araç Autoblog tarafından kamuflajlı olarak görüntülendi. İç mekanında lüks detaylar görmeyi beklediğimiz Komedant’ın ağustos ayında gerçekleşecek Moskova Otomobil Fuarı’nda lanse edilmesi bekleniyor. Otomobilin satışının ise 2021 yılında başlayacağı dile getiriliyor. Aurus Komedant’ın satış fiyatı net olarak belli olmasa da kaynaklar aracın 270 bin dolar seviyesinde olabileceğini aktarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Putin’in aracı Aurus Senat ne gibi özellikler vadediyor?

4.4 litre hacimli V8 motordan güç alan Aurus Senat (S600), 606 beygir güç üretiyor.9 ileri otomotik şanzımanla gelen araç, saatte 100 kilometre hıza 6 saniyede ulaşabiliyor. Zırhlı ve daha büyük versiyon olan L700 modeli ise 9 saniyede saatte 100 kilometre ulaşıyor. V8 motora sahip olan aracın V12 motor seçeceğinin de gelmesi bekleniyor. İç mekanında Bentley ve Rolls Royce otomobillerinde görmeye alışık olduğumuz lüks detayları gördüğümüz Aurus Senat’ın jantları 20 inç boyutunda. Bu arada L700 modelinin bir limuzin olduğunu, S600 modelinin ise bir sedan otomobil olduğunu söyleyelim.

İlginizi çekebilir

Yeni Golf çarpışma testi