reklamı kapat

POPÜLER

Cullinan

Cullinan

Rolls-Royce CEO’sundan Bentley’e gönderme: “Kamuflajlı Q7 kullanmak istemiyorsanız adresiniz belli”

09 Ağustos 2017

Tarihinin ilk SUV modeli için hazırlıklara devam eden Rolls-Royce, ezeli rakipleri Bentley’i Bentayga üzerinden göndermelerle vurdu.

Alt sınıflardaki ilginin ardından premium üreticilerin radarına giren ve bu ölçüdeki yükselişlerine devam eden SUV sınıfında, artık dünyanın en pahalı markaların imzalarını görüyoruz. Bentayga‘nın dahil olmasıyla Bentley gibi bir üreticinin temsilcisinin var olduğu sınıf, yakın zamanda benzer standartlarda ikinci bir üyeyi, Rolls-Royce‘u barındırmaya hazırlanıyor. Testlerini yürütmekte olduğu Cullinan ile ilk SUV sokaklara çıkartacak olan Rolls-Royce, işi kızıştırmaya şimdiden başlayacak gibi. Automotive News Europe’un sorularını yanıtlayan CEO Müller-Ötvös, Cullinan ile ilgili bilgilerin yanı sıra rakipleri Bentley’e de göndermelerde bulundu.

Cullinan

Cullinan


Volkswagen grubu içerisinde olan Bentley’i tatlı sert şekilde eleştiren Ötvös, kendilerinin daha özel ürünler ortaya koyduğunu dolaylı yoldan da olsa ifade etmekten çekinmedi. Açıklamasında; “Rolls-Royce olarak biz, seri imal edilmiş gövdelere yer vermiyoruz. Bu tarz uygulamalar ekibinizle yapabileceğiniz tasarım uygulamalarınıza sınırlama getirir. Eğer bu sınıfta kamuflajlı bir Audi Q7 kullanmak istemiyorsanız adresiniz çok da karışık değil. Bu bir Rolls-Royce.” diyerek Audi Q7 ve Porsche Cayenne ile aynı genleri paylaşan Bentayga üzerinden Bentley’e göndermede bulundu. Hazırlıkları devam eden Cullinan’da 6.75 litrelik V12 motorun yer alacağını belirten CEO, aracın 563 beygir güç ve 900 Nm torka sahip olacağını da sözlerine ekledi. Müller Ötvös’ün bu açıklamalarına Bentley cephesinden yanıt gelip gelmeyeceğini merakla bekliyoruz.

YORUMLAR