reklamı kapat

POPÜLER

Atlama sayısını “havada” gösterebilen akıllı ip [Video]

Spor denildiğinde akla ilk gelen aktivitelerden biri olan ip atlama, yıllardır sporcuların vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Ancak zaten yapılması zor olan bu aktivite sırasında bir de atlama sayısını hesaplamak epey can sıkıcı olabiliyor Geliştirilen akıllı atlama ipi ise atlama sayısının havada görünebilmesini mümkün kılarak sporculara büyük kolaylık sağlıyor.

Tangram adı verilen ve tutma yerlerinde atlama sayısını algılayan bir sensör bulunan akıllı atlama ipi, Bluetooth aracılığıyla bu verileri akıllı telefonda bulunan uygulamaya gönderebiliyor. İp üzerinde yer alan LED‘ler ise her bir turda anlık olarak havada atlama sayısının gösterilmesini sağlıyor. Böylece atlama ipini kullanan kişi yalnızca yaptığı spora odaklanabiliyor ve kaç kere atladığını öğrenmek için tek yapması gereken önüne bakmak oluyor. Aynı anda 4 rakam gösterebilen bu LED’ler ile yalnızca atlama sayısını değil, yakılan kaloriyi ve antrenman sırasında geçirilen süreyi de öğrenmek mümkün oluyor.
smart rope2
Şu an için satın alınamayan ve ön sipariş de verilemeyen ürüne sahip olmak şu an için imkansız. Ancak geliştirici ekip, bu ayın 25’inde başlatacağı fon toplama kampanyasıyla birlikte kullanıcıların Tangram‘ı satın almasına imkan tanıyacaklarını belirtiyor. Kampanya başladığında haberdar olabilmek için ise ürünün resmi internet sitesine mail adresinizi bırakmanız gerekiyor.

VİDEO