reklamı kapat

POPÜLER

Yandex Navigasyon

Yandex Navigasyon’dan hayat kurtaran nöbetçi eczaneler özelliği

Navisgasyon noktasında en fazla tercih edilen alternatiflerden biri olan Yandex kendini geliştirmeyi sürdürüyor. Kullanıcıların eczanelerin adres bilgisini aramak için yoğun olarak başvurduğu Yandex Navigasyon, nöbetçi eczanelere de yer vermeye başladı.

Günlük hayatın vazgeçilmez teknolojileri arasına giren navigasyon kimi zaman hayat kurtarıcı olabiliyor. Bu alanda başı çekan alternatiflerden biri olan Yandex Navigasyon’da benzin istasyonları, restoranlar, hastaneler, alışveriş merkezleri gibi pek çok kategori bulunuyor. Şimdi bu kategoriler arasına nöbetçi eczanelerin de ekleneceği ortaya çıktı. Kullanıcıların Yandex Navigasyon’un son sürümünde yer alan nöbetçi eczaneler özelliğini kullanabilmesi için uygulamayı güncellemesi gerekiyor. Ardından bu dikkat geçen yeni özellik kategoriler altına otomatik olarak ekleniyor.

Beş şehirde kullanıma sunuldu

Haftanın her gününde veya günün her saatinde nöbetçi eczaneler araştırması Yandex Navigasyon üzerinden yapılabiliyor. Kullanıcılar doğrudan kategoriye girerek ya da navigasyonun arama barına nöbetçi eczaneler yazarak ihtiyaç duydukları adres bilgilerine ulaşabiliyor. Bu hayati özellik ilk aşamada İstanbul, Antalya, Ankara, Bursa ve Kocaeli’nde olmak üzere beş şehirde hizmet vermeye başladı. Öte yandan başka şehirlerdeki kullanıcıların da bu özellikten faydalanması için çalışmalar devam ediyor. Kısa süre sonra, aralarında İzmir’in de olduğu 20’den fazla şehirdeki nöbetçi eczane bilgileri Yandex Navigasyon’da yer almaya başlayacak.

İlginizi çekebilir

Yandex Map Editor Nedir?