reklamı kapat

POPÜLER

ötv indirimi otomobil

Nöbetçi noter uygulaması hakkında yeni açıklamalar geldi

Motorlu Araç Satıcıları Federasyonu (MASFED) Genel Başkanı Aydın Erkoç, nöbetçi noter uygulaması hakkında açıklamalarda bulundu.

Bildiğiniz üzere noterler diğer devlet daireleri gibi hafta içi çalışıyordu. Ancak vatandaşlardan gelen istek üzerine Adalet Bakanlığı bu durumda bir değişikliğe gitmişti. Bu bağlamda 81 ilde her hafta belirlenen ilgili şubeler hafta sonları 10.00-16.00 saatlerinde hizmet vermeye başlamıştı. Yaklaşık 2 sene önce yürürlüğe giren uygulamadan sürücüler oldukça memnun.  Nöbetçi noterleri öğrenmek için  Türkiye Noterler Birliğinin “https://portal.tnb.org.tr” internet adresini ziyaret edebilirsiniz.

MASFED Genel Başkanı Erkoç ,”Tacirler, hafta sonu gelen müşterilerin alacakları araca karar verdikten sonra devir işlemlerini gerçekleştirmek için yetkili tek kurum olan noterlerin açılmasını beklemek zorunda kaldıklarını söylüyorlardı. Bu durum, bir taraftan ikinci el araç ticaretini azaltırken, diğer taraftan çalışan vatandaşlarımızın işlerini aksatıyordu. Uygulamanın tekrar başlamasıyla hafta başını beklemek gerekmeyecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nöbetçi noter sürücülere kolaylık sağladı

Otomobil ticaretinde iş hacmi en yoğun cumartesi ve pazar günleri oluyor. Nöbetçi  uygulaması sayesinde vatandaşların işlem yapmak için hafta içini beklemesine gerek kalmıyor. Nöbetçi noterlik uygulamasının tekrar başlamasıyla ikinci el araç ticareti hız kazandı.

Örneğin Ankara’da Esenboğa Havaalanı’na çok yakın mesafede bulunan ve kolay ulaşımı ve bünyesinde bulunan yüzlerce oto galeri sayesinde yüksek oranda ziyaretçi ağırlayan Otonomi’de de nöbetçi noterimizle araç almak isteyen vatandaşlarımıza hafta sonları da hizmet veriyoruz.

Türkiye’nin her yerine 1 saat mesafede olduğumuz için hafta sonu herhangi bir ilimizden gelen vatandaşımız aracını alıp memleketine dönmek istiyor. Ancak nöbetçi noterlerin çalışma saatleri kısıtlı olduğu için bu pek mümkün olmuyor.

Bunun yanında çalışanlar için tatil günü olan pazar günleri insanlar, alım satım işleri için daha ileri saatlerde fırsat bulabiliyor. Nöbetçi noterlerin çalışma saatleri biraz daha ileri alınabilirse vatandaşlarımızın alışverişi kolaylaşır.” dedi.

İlginizi çekebilir

Yenilenen Honda Jazz