reklamı kapat

POPÜLER

Orman yangını için önlem; akaryakıt istasyonlarına uyarı

İşte böyle olmalı dedirten büyük bir akaryakıt indirimi yapıldı!

Dünyada adeta dibi görerek eksi fiyatlara gerileyen brent petrol fiyatları ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarını da etkiledi. Akaryakıt fiyatlarına çok büyük bir indirim daha yapıldı.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha düşüş eğilimine girdi. Hem de ne düşüş! Brent petrol işlem rakamları eksilere geriledi. Çünkü çıkarılan varilleri alan olmadığı gibi depolayacak alan da kalmadı. Hal böyle olunca ülkemizde de yeniden beklenti oluştu. EPGİS yapıtığı açıklamada “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim; 23/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Motorinde 41, Benzinde 31 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” Bu indirimle beraber 2006 yılından bu yana benzin fiyatları 5 liranın altına inmiş oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İndirimli akaryakıt fiyatları ne oldu?

Dört günde yapılan üçüncü indirim artık etkisini ceplere net olarak gösterecektir. Son gelen haberler ışığında, Ankara’da ortalama 5,27 liradan satılan motorinin litre fiyatı 4,86 liraya düşüyor. Motorinin litresi İstanbul’da 5,19 liradan 4,78 liraya, İzmir’de 5,30 liradan 4,89 liraya inmiş olacak. Ankara’da ortalama 5,28 liradan satılan benzinin litre fiyatı ise 4,97 lira inecek. Benzinin litresi İstanbul’da 5,14 liradan 4,83 liraya, İzmir’de 5,31 liradan 5 liraya inmiş olacak. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler