reklamı kapat

POPÜLER

Üç günde üç indirim; benzin ve motorin fiyatları düşüşünü sürdürüyor

Üst üste güzel haberler; benzin fiyatlarında yeni indirim

Dünyada adeta dibi görerek eksi fiyatlara gerileyen brent petrol fiyatları ülkemizdeki akaryakıt fiyatlarını da etkiledi. Benzin fiyatlarına yeniden sevindiren değişimler  yapıldı.

Küresel anlamda petrol fiyatları son birkaç aydır sabitlenmek bilmiyor. Bir düşen bir artan fiyatlar hem küresel salgından hem de politik durumlardan etkileniyor. Son günlerde de brent petrol bir kez daha düşüş eğilimine girdi. Hem de ne düşüş! Brent petrol işlem rakamları eksilere geriledi. Çünkü çıkarılan varilleri alan olmadığı gibi depolayacak alan da kalmadı. Hal böyle olunca ülkemizde de beklenti oluştu. EPGİS yapıtığı açıklamada “Akaryakıt Fiyatlarında İndirim 22/04/2020 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere; Benzinde 8 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir.” dedi. Bir önceki indirim gelişmesinde de söylediğimiz gibi, küresel gelişmelere bakarsak hem benzin hem motorin fiyatlarının çok daha düşmesini beklemek yerinde olur. Hali hazırda 2 günde toplam 13 kuruş indirim geldi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Güncel benzin fiyatları ne durumda?

Toplamda 13 kuruşluk iki indirim oldukça hissedilir olacaktır. Üstelik yeni gelen bu indirim ile de değişim sürecek gibi duruyor. Buna göre, indirimin ardından Ankara’da 5.34 TL’den satışa sunulan benzinin litre fiyatı 5.26 lira, İstanbul’da 5.12 lira, İzmir’de 5.29 TL olacak.. Her zaman yaptığımız hatırlatmayı yineleyelim. Verdiğimiz rakamlar şirket, bölge ve dağıtıcı gibi unsurlara bağlı olarak küçük değişiklikler gösterebiliyor.

İlginizi çekebilir

2020 Renault Captur tanıtıldı! işte öne çıkan özellikler