reklamı kapat

POPÜLER

Audi

Mercedes ve BMW’ye karşı adım; Audi, Çin pazarı için düğmeye basıyor

Volkswagen’in uzun süredir istikrarlı teradikçisi olan SAIC, önümüzdeki yıl içerisinde Audi ile de benzer bir ortaklık gerçekleştirebilir.

Bu zamana kadar daha çok işçilik üzerinden yapılan ortaklıklarla gündeme gelen Uzak Doğu pazarının artık ciddi bir tüketim potansiyelinden bahsetmek mümkün. Bugün Avrupa pazarına hakim olan Volkswagen ve PSA başta olmak üzere pek çok markanın planlamaları da bölgedeki yerel üreticilerle devam eden devasa ortaklıklar üzerinden şekilleniyor. Chevrolet ile Avrupa pazarından çekilen General Motors’u da yine bu örnek listesine dahil etmemek olmaz. Premimum markalar için de rekabet sahnesine dönüşen Çin’de Mercedes ve BMW’nin gerisinde kalan Audi için sürece müdahale etme zamanı gelmişe benziyor. Dış basındaki gündem maddelerinden olan gelişmelere bakıldığında, Almanya merkezli üreticinin SAIC Motor ile ortaklığa gideceğine dair ciddi detaylar karşımıza çıkıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Audi, Volkswagen üzerinden ortaklık gerçekleştirmek istiyor

Çin’in en büyük otomobil üreticisi konumunda olan SAIC, aslında Volkswagen ile gerçekleştirilen ortaklıkla grubun birçok önemli modelini pazara sunuyor. Audi’nin olası yeni anlaşma hamlesiyle birlikte ise, Mercedes ve BMW’nin elinde bulundurduğu iki büyük pasta diliminden parça koparılmaya çalışılacak. İçerisinde grup yetkililerinin de olduğunu gördüğümüz görüşmelerin ardından pazara adına atılacak ilk hamlelerden birisi A7L üzerine gerçekleştirilecek. Halihazırda tedarikçi olarak sadece FAW grubuyla işbirliği içerisinde olan Audi’nin satışlarda yaşanan düşüşlerin ardından bu adımı artık elzem gördüğü de yine detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Önümüzdeki yıl içerisinde daha net detaylar üzerinden belirecek olan birlikteliğin kısa vadede nasıl bir sonuç vereceği de merak konusu.

İlgili video

2020 Audi Q3 Sportback