reklamı kapat

POPÜLER

ikinci el otomobil

İkinci el otomobil fiyatları hakkında önemli açıklamalar

İkinci el otomobil piyasasının her geçen gün daha da talep gördüğü şu günlerde yetkililerden fiyatların geleceği hakkında bir değerlendirme  daha geldi.

Koronavirüs salgını sonrası sıfır otomobillerin bulunabilirliği oldukça azalmıştı. Aksayan tedarik zinciri yüzünden neredeyse hiçbir markada hazırda otomobil bulunamıyordu. Hal böyle olunca kullanıcılar ikinci el otomobil piyasasına yöneldi. Fiyatlar da bununla birlikte zirveyi gördü. İşte tam da bu noktada farklı görüşler mevcut. Konu hakkında sektör içinde değerlendirmeler de gelmeye devam ediyor. Uzmanlar bir süre daha fiyatların yüksek seyredebileceği konusunda uyarıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İkinci el otomobil piyasası bekleme modunda

Girişimci Adem Atbaş, “Araba üretimi yok, araba tüketimi de yok, yalnızca sirkülasyon var. Bu sirkülasyonun nedeni de araba alandan daha çok araba satıcısının olmasından kaynaklanıyor. Araba almak isteyenler bütçelerine uygun araba bulamıyorlar çünkü araba için ayırdıkları bütçedeki arabalar sıfır otomobil fiyatlarını geçti. Hal böyle olunca düşmesi beklenen 2. El araba fiyatları bir türlü düşmüyor. Birinci etken otomobil üretimi yapan markalardır.

İkinci etken ise bireysel alıcılardır. Otomobil fabrikalarının bantlarından yeni araçlar çıkmıyor. Bu durumda piyasada bulunan ikinci el arabaların fiyatları artıyor. Bireysel alıcılar ise yüksek fiyatlardan dolayı araç alımını erteliyor. Hal böyle olunca ikinci el araba piyasası adeta bekleme moduna geçmiş durumda. Bu iki etken harekete geçmediği sürece ikinci el araba piyasası düşmeyecektir.” ifadelerine yer verdi. İkinci el otomobil piyasası hakkında gelişmeler LOG.com.tr’de olacak.

İlginizi çekebilir

Devrimsel özellikleriyle yeni 2008 ile tanışın