reklamı kapat

POPÜLER

SARS CoV-2 virüsünü yüzde 99 filtre edebilen hava temizleme cihazı

Dünyada bir ilk: SARS CoV-2 virüsünü yüzde 99 filtre edebilen yerli hava temizleme cihazı

Dünya gündeminin ilk sırasında yer alan COVID-19 ile ilgili umut veren bir haber, Türkiye’den geldi. Özel bir hava temizleme cihazı geliştirildi.

Yapılan açıklamaya göre Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi, İnönü Üniversitesi, Bağımsız Mikrobiyoloji Laboratuvarı Microbiota ve Avrupa Alerji Araştırmaları Merkezi (ECARF) testlerini yaptıran Froumann Profesyonel Hava Temizleme Cihazları Covid-19 salgınıyla mücadelede bilimsel çalışmalarla kanıtlanmış veriler ortaya koydu. Profesyonel Hava Temizleme Ürünü Froumann, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından Yetkilendirilmiş COVID-19 Tanı Laboratuvarı olan İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezi Moleküler Mikrobiyoloji Laboratuvarı’ndan “Cihazın orta kademede (3. kademe) çalışıyorken çok yüksek yoğunluklu virüs taşıyan aerosolleri yüzde 99 oranında filtre edebildiği saptanmıştır” ibareli test raporunu aldı. Böylece Froumann, geliştirdiği bu hava temizleme teknolojisi ile SARS CoV-2 Virüsünü yüzde 99 oranında filtre ettiğini üniversite testiyle kanıtlayan ilk marka oldu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu tarz hava temizleme cihazı modelleri şu an oldukça önemli

İşadamı Burak Yakupoğlu’nun kurucusu ve CEO’su olduğu Froumann Profesyonel Hava Temizleme Ürünleri, sahip olduğu üniversite raporları sonrası ev, ofis ve kamuya açık alanlar için umut oldu. Küçük ve büyük metrekareli tüm kapalı alanlarda virüs, bakteri, toz, alerjen ve kimyasallar gibi havada uzun süre asılı kalabilen tüm kirleticileri filtreleyerek temizleyen, ev ve ofislerde yüzde 99 oranında “güvenli nefes alanı” yaratan Froumann Hava Temizleme Sistemleri, havayı nefes hizasından çekme özelliği ile de dünyada bir başka ilke imza attı.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yeni kablosuz kulaklık modeli ile tanışın