reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P30

Huawei P30 “DxOMark” puanının açıklanmamasının arkasındaki garip neden

Huawei P30 modelinde en az P30 Pro’da olduğu kadar güçlü bir kamera sistemi yer alıyor. Peki neden P30’un DxOMark puanı açıklanmadı?

Advertisement

Huawei P30 Pro, aldığı ortalama 112 puan ile DxOMark’ın lideri konumunda yer alıyor. Bu puanla ortalamaları 109 olan Mate 20 Pro ve P20 Pro‘nun önüne geçen telefon, 2019’da liderliği kolay kolay bırakacak gibi görünmüyor. Ancak dediğimiz gibi bu listede normal P30 yer almıyor. İşte bu durumun neden böyle olduğunun cevabını Yu Chengdong veriyor. Söylendiği kadarıyla Huawei P30’un aldığı puan P30 Pro’ya çok yakın olduğu için paylaşılmıyor. Bu gerçekten çok ama çok garip görünüyor. Çünkü gerçekten P30’da çok gelişmiş bir kamera sistemi (Bazı durumlarda P30 Pro’yu geçen) yer alıyor. Ancak sürekli olarak Pro model öne çıkarılınca ve DxOMark puanı paylaşılmayınca, kişiler P30’un kamerasını kötü zannediyor. Burada anlam verilemeyecek türden garip bir ticari pazarlama tercihi yapılmış gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P30 Pro ve P30 çok büyük ses getirdi

Çünkü iki model de gerçekten çok güçlü ve gelişmiş özelliklere sahip. Ortak olarak güçlerini Kirin 980 işlemciden alan telefonlar, kameraları kadar tasarımları, performansları ve gövde kaliteleriyle de öne çıkıyor. Aralarında önemli farklar bulunan telefonlar, Türkiye’de aktif olarak satılıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın aile ile beraber tanıttığı akıllı gözlüğü