reklamı kapat

POPÜLER

Apple_Card

Apple’ın yeni servisleri iPhone satışlarını artıracak mı?

Apple kısa bir süre önce gerçekleştirdiği etkinlikte Apple News+ ve Apple Card’ı görücüye çıkarmıştı. Kullanıcılar Apple News+’a ayda 9,99 dolarla abone oldukları taktirde 300’den fazla dergiye ücretsiz ulaşabiliyor.

Advertisement

Kredi kartı ise kullanıcıların doğrudan iPhone’larından kaydolabilecekleri yeni bir dijital ve fiziksel kredi kartı olarak karşımıza çıkmıştı. HSBC analisti şirketin yeni servisleriyle ilgili tahminde bulundu. Analiste göre şirketin yeni servisleri iPhone satışlarında önemli bir destek sağlamayacak. Yeni servislerin müşterileri şirket ekosisteminin bir parçası olmaya teşvik etmeyeceğini söyleyen HSBC analisti Erwan Rambourg, yeni servislerin ekosistemi daha farklı hale getirebileceğini söyledi. Şirketin yeni servisler sayesinde müşteri kazanamayacağını savunan Rambourg, video servisinin ise ilgil çekici olabileceğini ifade etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple imzalı servisin sunduğu yenilikler neler?

Şirketin kanal desteğinin yanı sıra, abonelik sistemiyle platforma eklenecek olan yeni hizmetin bedeli ise şimdilik belli değil. Açıklanan özel içerik sayısı da hayli az. Steven Spielberg’ün imzası bulunan Amazing Stories, Jennifer Aniston/Reese Witherspoon’lu The Morning Show, Jason Momoa’nın başrolünü üstlendiği See, Little America, Helpsters ve Little Voice serviste dikkat çeken programlar arasında yer alıyor. Video servisinin eylül ayında Türkiye’de de hizmete sunulması bekleniyor. Servisin Türkiye’deki aylık fiyatının da ne olacağı henüz bilinmiyor. Tmm dünyada büyük bir izleyici kitlesine sahip olan Netflix’e rakip olarak geliştirilen servis hakkında yeni detaylar geldiğinde sizlerle paylaşacağız.

İlginizi çekebilir

Video servisinin tanıtımı