reklamı kapat

POPÜLER

Apple kimliğine para yükleme [Nasıl Yapılır?]

Yakın zamanda eklenen kredi veya banka kartıyla Apple kimliğine para yükleme seçeneği sayesinde artık hediye kartlarını satın almaya gerek duymadan hesabınıza kredi yüklemek mümkün.

Apple’ın sessizce aktif ettiği bu özellik, kullanıcılara kolaylık sağlamayı amaçlıyor. Türkiye’de D&R başta olmak üzere anlaşmalı çeşitli mağazalardan iTunes gift cards isimli hediye kartları satın alınabiliyor. Bu kartlarda bulunan kodlar sayesinde tanımlı hesaplara kredi yüklenebiliyor ve iTunes, App Store, iCloud gibi ücretli servislerde bu krediler harcanabiliyor. Bu krediler ayrıca internetten bazı sağlayıcılar aracılığıyla da satın alınabiliyor. E-postaya yollanan kodlar da tıpkı mağazalardan satın alınmış kodlar gibi çalışıyor. Fakat kodları internetten satan satıcıları seçerken dikkatli olmak gerekiyor. Bazı siteler kredi kartı bilgilerini çalmak adına bu tarz servisleri sağladıklarını iddia edip kullanıcıların gözlerini boyayabiliyor. Neyse ki yeni ortaya çıkan özellik sayesinde bu gibi riskler altına girmeden Apple hesabına güvenli bir şekilde kredi yükleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple kimliğine para yükleme

Apple kimliğine nasıl para yüklenir?

Öncelikle ana ekranda bulunan App Store uygulamasını açmak gerekiyor. Daha sonra Güncellemeler sekmesine gelip üst taraftan profil resmimize tıklayarak bilgilerimize erişiyoruz. Açılan ekranda üst üste üç link bulunuyor. Bunların arasından “Apple Kimliğine Para Ekle” seçeneğini seçiyoruz. Çıkan miktarlardan birini seçip ya da “Diğer” diyerek kendi belirlediğiniz miktarı girip, hesabınıza tanımlı kredi veya banka kartından Apple kimliğinize para yükleyebiliyorsunuz. Fakat bunun için daha önceden hesabınıza bir kredi veya banka kartı tanımlamanız gerekiyor. “Diğer” seçeneği için küçük bir not da düşelim; Apple, 50 liranın aşağısındaki miktarları kabul etmiyor. Dev şirketin böyle bir adım atarak kullanıcıların işini daha da hızlandırmak istediği düşünülüyor.