reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Kullanıcılarına kötü haber; işte desteği kesilen Xiaomi akıllı telefonlar!

Xiaomi, bugün bazı eski cihazlara sahip kullanıcıları üzecek bir açıklama yaptı. Firmanın 7 farklı Redmi akıllı telefonuna yazılımsal destek kesiliyor.

Xiaomi, satışa sunduğu telefonlara geriye dönük olarak uzun süre boyunca destek veren isimler arasında yer alıyor. Firmanın çıkışı üzerinden 5 yıl geçmiş modellere bile güncel MIUI sürümünü verdiği biliniyor. Ancak bu geriye dönük desteğin de bir limiti bulunuyor. Çünkü ürün gamı ciddi şekilde büyüyen firma, artık bazı modellerin fişini çekmek zorunda kalmış gibi görünüyor. Resmi olarak açıklandığı kadarıyla Redmi Note 4, Redmi 3S, Redmi 3X, Redmi 4, Redmi 4A, Redmi Note 3 ve Redmi Pro modelleri artık yazılımsal olarak destek almayacak. Yani MIUI 11 ya da diğer global yazılımsal betalara dahil edilmeyecek telefonlar, artık emekliye ayrılmış gibi görünüyor. Ancak modellere normal güvenlik güncellemelerinin gelmeye devam edeceği söyleniyor. En azından bu sevindirici görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi, Redmi markasını ayrı bir isim haline getirdi

Biliyorsunuz Redmi markası son dönemde gerçekten çok dikkat çekiyor. Özellikle Note 7 ve daha sonra gelen Note 7 Pro ile fiyat performans konusunda kullanıcıları memnun eden firma, global açılımını da sürdürüyor. Redmi Note 7 modelini ve Mi 9 amiral gemisini kısa süre önce Türkiye’ye getiren şirket, pazardaki yükselişine devam ediyor. Firmanın şu sıralar Mi Mix 4 üzerinde aktif olarak çalıştığı biliniyor. Ayrıca Redmi markasından gelecek bir bütçe dostu amiral gemisi de yolda bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Google’ın yeni oyun servisi