reklamı kapat

POPÜLER

Audi, sürücü destek sistemiyle bir ilke imza attı

Audi, geliştirme aşamasını tamamlayıp 2017 model yılıyla kullanıcılara sunacağı bilgi sistemiyle, adını ilkler arasına yazdırmaya hazırlanıyor.

Büyük resmin parçaları her geçen gün yeni bir boyut kazanmaya devam ediyor. Otonom sürüş teknoloji yapbozunun parçalarına bir yenisi de Audi ekledi. Audi, uzun süredir geliştirme sürecini yürüttüğü sürücü destek sistemi “Trafik Işığı Bilgisi“ni Amerika’nın Las Vegas şehrinde kullanıcılara sunarak, bu özelliği genel kullanım bazında kullanıcılara sunan ilk üretici oldu. 2017 yılıyla birlikte sunulacak olan A4, Q7 allroad modellerinde sunulacak olan Audi Connect Prime donanımı içerisinde yer alacak olan sisteme bu ay içerisinde araç siparişi veren kullanıcılar da sahip olabilecek.

auditraficsign1
Audi modellerine entegre edilen 4G-LTE bağlantı noktasıyla birlikte, kullanıma açılan bölgelerin trafik sistemleriyle entegre çalışan sistem etrafta olan trafik ışıklarının anlık bilgilerini elde edip sürücü bilgi ekranına ve araç dahilinde bulunuyorsa Head-up display ekranına yansıtıyor. Işığın yeşile dönme süresini geri sayım şeklinde kullanıcısına gösteren sistem şu anlık sadece Las Vegas’ta kullanılabiliyor. Audi, genel bazda “Araç altyapısı” olarak adlandırdığı bu tarz uygulamalarla kullanıcıların araç içerisinde daha rahat seyahat etmesi konusunda önemli rol üstlendiğini belirtirken önümüzdeki süreçte sunulacak otomatik pilot sistemlerinde de bu ve bunun gibi yeniliklerin yer alacağının altını çizdi.