reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Xbox One S

Microsoft yeni bir Xbox geliştirmek için hazırlıklara başlıyor

Henüz Xbox One X yeni yeni ortaya çıkmış durumda fakat gelen bilgilere bakılırsa Microsoft’un hız kesmeye hiç niyeti yok. Bulunduğumuz nesilde hem Sony hem de Microsoft, konsollarını yavaş yavaş geliştirerek yoluna devam ediyor. Her iki firma da şu anda 4K oyunlar için hazırlık sürecini tamamlamış durumda. Yeni ortaya çıkan iddialarsa Microsoft’un gizemli bir yeni konsol hazırlığında olduğunu gösteriyor. 

Advertisement

Microsoft’un Xbox One X konsolu şirketin bu zamana kadar çıkardığı en güçlü konsol olarak karşımıza çıkıyor. Hatta daha geniş bir çerçevede bakıldığında Xbox One X’in şu anda piyasadaki en güçlü konsol olduğunu söylemek mümkün. Birçok kişi bu konsolun çıkışının ardından Microsoft’un uzun bir süre yeni bir konsol piyasaya sürmeyeceğini düşünüyordu. Fakat görünüşe bakılırsa durum pek de o şekilde olmayacak. Microsoft’un şu sıralar yeni bir konsol üzerinde çalışmalar başlattığı belirtiliyor. Söylenenlere göre proje belirli bir olgunluğa erişmiş durumda ve konsolun bir kod adı da bulunuyor. Ancak bu kod adın ne olduğu bilinmiyor.

Şu anda Microsoft böyle bir çalışma içerisinde olsa bile yakın zamanda yeni bir Xbox’ın piyasaya sürülme ihtimali düşük görünüyor. Yeni gelecek bir Xbox’ın 2020’den önce piyasaya sürülmesi beklenmiyor.