reklamı kapat

POPÜLER

Sony PlayStation E3 2019

24 yıl sonra ilk kez; Sony’nin beklenmedik E3 2019 açıklaması

Oyun endüstrisinin heyecanla beklenen en büyük etkinliklerinden biri olan E3, önümüzdeki yıl bir isim eksik gerçekleşecek. PlayStation özel oyunlarıyla etkinlikte öne çıkan Sony, beklenmedik bir karar aldı.

Sony ve PlayStation üzerine yapılan duyurular E3 takipçileri için her daim heyecan verici olmuştur. Sony’nin tanıttığı özel oyunlar sunumu sırtlanırken oyuncular da her sene heyecanla gelecek yenilikleri bekliyordu. 24 yıldır her E3’te yer alan Sony, E3 2019 içinse beklenmedik bir karar alarak bu sene sunumda yer almayacaklarını duyurdu. Bu da tabii ki hayranlar için hayli şaşırtıcı bir açıklama oldu. The Last of Us 2, Death Stranding gibi oyunların çıkış tarihlerini duymayı bekleyen hayranların yanı sıra bir süredir PS5 üzerine çalıştığı bilinen Sony’nin yeni konsolunun da E3 2019’da ortaya çıkacağı düşünülüyordu. Ancak yapılan açıklamaya göre Sony’nin farklı planları var.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sony cephesinden beklenmedik E3 2019 açıklaması

Firmanın Game Informer‘a verdiği açıklama şu şekilde: “Endüstri gelişmeye devam ederken Sony Interactive Entertainment toplulukla bir araya gelmenin daha özgün yollarını arıyor. PlayStation hayranları bizim için çok önemli ve sürekli daha yenilikçi ve farklı düşünmeye, oyuncuları mutlu edecek şeyler denemeye çalışıyoruz. Sonuç olarak 2019’da E3’e katılmama kararı aldık. 2019’da toplulukla bir araya gelmenin yeni ve tanıdık yollarını bumaya çalışıyoruz ve planlarımızı da sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Şirket aralık başında yapacağı PlayStation Experience etkinliğini de iptal ettiğini eylül ayında duyurmuştu. Bu etkinlikte firma genelde gelecek oyunların gösterimini gerçekleştiriyordu. Geçmişte Nintendo’nun da katılmadığı E3 konferansları olduğunu hatırlatalım. Ancak Sony’nin çekilmesi, E3’ün eski görkemini yavaş yavaş yitirmiş olabileceği korkusunu doğuruyor. Firmanın yeni nesil konsolunu ve heyecanla beklenen oyunlarını ne zaman tanıtacağı şimdilik koca bir gizem.

İlginizi çekebilir

PlayStation Classic oyunlarının duyuru videosu