reklamı kapat

POPÜLER

Raspberry Pi

Uygun fiyata Rapsperry Pie’ın en güçlü mini bilgisayarı: Pi 3 Model A+

The Raspberry Foundation, popüler mini bilgisayarı Raspberry Pi’ın daha uygun versiyonunu tanıttı. Yeni model Raspberry Pi 3 Model A+ olarak adlandırılıyor.

Şirketin üst segment bilgisayarı Model B+’ta olduğu gibi Model A+’ta 1,4 GHz hızında çalışan dört çekirdekli Broadcom işlemcisi kullanılıyor. Bluetooth 4.2 bağlantısının tercih edildiği bilgisayar,2.4 GHz ve 5 GHz bağlantılarına destek veriyor. Mevcut modelden daha uygun fiyat etiketine sahip olduğu için bilgisayarda Ethernet bağlantısı bulunmuyor. 512 MB’lık RAM’in tercih edildiği Raspberry Pi 3 Model A+’ta 1 GB’lık RAM mevcut. Bir adet USB 2.0 bağlantı noktasına sahip olan cihazda Wi-Fi bağlantısının olduğunu söyleyelim.

Raspberry Pi 3 A+’ın fiyatı ne kadar?

Popüler mini bilgisayarın yurt dışı satış fiyatı ise 25 dolar. Mini bilgisayarın Türkiye’de ne zaman satışa sunulacağı ise henüz bilinmiyor. Düşük enerji tüketimine sahip olan bilgisayarın Türkiye fiyatı ise yaklaşık 190 TL. Mini bilgisayar satın almayı düşünüyorsanız Raspberry Pie 3 Model A+’ın bu konuda gayet yeterli olduğunu söyleyelim. Raspberry Pie’ın en güçlü bilgisayarı olma özelliğini taşıyan Pi 3 Model A+’ı biz de dört gözle bekliyoruz.

İlginizi çekebilir

Nokia X konsepti