reklamı kapat

POPÜLER

Raspberry Pi 4

Dünyanın en popüler mini bilgisayarı Raspberry Pie 4 hakkında güzel haber

Dünyanın en popüler mini bilgisayarlarından biri olan Raspberry Pi hakkında güzel bir gelişme yaşandı. 2012 yılında ilk kez satışa sunulan ve bu yıl sekizinci yaşını kutlayan Raspberry, sekizinci doğum günü şerefine Raspberry Pie 4 modelinde indirime gitti.

Şirket,  1 GB RAM’li modelinin fiyatını 2 GB RAM’li model için de uygulamaya başladı. RAM maliyetinin düşmesi sayesinde 2 GB RAM’li Pie 4’ün fiyatı 35 dolar oldu. Daha önceden 45 dolara satılan 2 GB RAM’li modelin 35 dolara düşmesi mini bilgisayar Raspberry Pie satın almayı düşünenler için iyi bir fırsat.

Mini bilgisayar Raspberry Pie 4 sunduğu özellikler

4K desteğiyle dikkat çeken Pie 4, 1,5 GHz hızında çalışan dört çekirdekli 64-bit ARM Cortex-A72 işlemciyi bünyesinde barındırıyor. 1 GB / 2 GB ve 4 GB LPDDR 4 SDRAMseçenekleri sunulan Pi 4, iki adet 4K monitörü çalıştırabiliyor. Gigabit ethernet, iki adet USB 3.0, iki adet USB 2.0, iki adet micro HDMI,  çift kanal 802.11ac WiFi ve Bluetooth 5.0 cihazın bağlantı noktaları arasında.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Raspberry Pie 4 daha yüksek RAM seçeneği de sunuyor

Raspberry Pi Vakfı tarafından desteklenen kredi kartı büyüklüğünde tek bir board’dan oluşan mini bilgisayar  elektronik tarafa ilgi duyan kullanıcıları hedef alıyor. Hobi tutkunları tarafından da tercih edilen mini bilgisayarın 4 GB RAM’li bir versiyonu daha bulunuyor. 4 GB RAM’li modelin yurt dışı satış fiyatı ise 55 dolar. Bilgisayarın 4 GB RAM’li modelinin Türkiye fiyatı ise 705 TL. Bu fiyatın başlangıç kiti olduğunu da belirtmekte yarar var. Başlangıç kitinde lisanslı kutu ve 16 GB microSD kart da geliyor.

İlginizi Çekebilir

İnanılmaz pahalı Huawei Mate Xs’e merhaba deyin!