reklamı kapat

POPÜLER

Tom Hanks Apple TV+

Apple TV+’ta yayınlanacak yeni Tom Hanks filmi hakkında son detaylar

Apple’ın video servisi Apple TV+ sunduğu içeriklerle platformunu büyütmeye devam ediyor. Daha önceden Apple TV+ için çekilen Greyhound isimli projede karşımıza çıkan Tom Hanks yeni bir projeyle daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Deadine‘a göre Apple, yeni bir proje için Tom Hanks ile anlaşmaya vardı. 64 yaşındaki ünlü oyuncu bir bilim kurgu filminde başrolde olacak.  BIOS isimli filmin daha önceden sinema salonlarında vizyona gireceği açıklansa da koronavirüs salgını sebebiyle filmin vizyona tarihinin ertlendiği açıklanmıştı.  16 Nisan 2021’da vizyona gireceği filmin vizyon tarihi daha sonrasında süresi olarak ertelenmişti.  BIOS adıyla buluşacağı belirtilen filmin ismi de değişmiş durumda. Finch adını taşıyan filmin sinema salonları yerine Apple TV+’a geleceği resmiyete kavuştu. Kaynaklar filmin net yayın tarihini henüz paylaşmasa da bu yılın sonlarına doğru yayınlanacağını belirtiyor.

Tom Hanks’in başrolde olduğu filmi ünlü bir isim kaleme alıyor

Kıyamet sonrası bir dünyada geçecek filmin senaristliğini Craig Luck ve Ivor Powell üstleniyor. Ivor Powell’ın 82 yapımı Blade Runner’ın senaryosunu da üstlendiğini hatırlatmakta yarar var. Filmin yönetmen koltuğunda ise Miguel Sapochnik yer alıyor. Bu arada Apple TV+ video servisi halen Türkiye’de aktif değil. Video servisinin ne zaman Türkiye’de kullanıma sunulacağı da belirsizliğini koruyor.