reklamı kapat

POPÜLER

DC Aquaman

DC’den şaşırtan Aquaman hamlesi

DC çizgi romanlarından uyarlanan Aquaman bu sene sonunda izleyici karşısına çıkacak. Fakat bazı hayranlar bu filmi çok daha önce izleme fırsatına kavuşacak.

Kısaca özetlemek gerekirse Aquaman, Arthur Curry‘nin orijin hikayesi olarak karşımıza çıkacak. Başrollerini Jason Momoa ve Amber Heard‘ün üstlendiği filmin kamera arkasında ise James Wan görev yaptı. Filmin fragmanları izleyici beklentilerini ikiye böldü diyebiliriz. O zamandan bu yana DC hayranları filmin vizyona girmesini dört gözle bekliyor. Fakat bazı şanslı DC hayranları filmin çok daha önceden seyredebilecek!

Hollywood haberleri konusunda güvenilir bir kaynak olan Deadline sitesinin haberine göre Aquaman Çin’de erken vizyona girecek. Erkenden kastımız birkaç gün değil, iki hafta gibi oldukça ciddi bir süre. Normalde filmin dünya genelindeki vizyon tarihi 21 Aralık 2018 olarak açıklanmıştı. Çin’den gerekli onayların alınmasının ardından filmin orada 7 Aralık‘ta vizyona gireceği açıklandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çin genel olarak gişe kazançları konusunda belirleyici ülkelerden biri. Bir filmin Çin’de ilgi görmesi zarardan kurtulup kar elde etmesine yardımcı olabiliyor. Bunun yanında erken vizyona sokma taktiği Marvel‘dan ödünç alınmış gibi görünüyor. Marvel stüdyoları uzun süre boyunca filmlerini Avrupa ve Orta Doğu’da bir hafta erken gösterime sokuyordu. Böylece Amerika’da ilk hafta gişe rakamlarına bakınca çok büyük bir başarı elde edilmiş gibi görünüyordu. Aynı taktiği şimdi Warner Bros. Çin ile birlikte deniyor olabilir.

İlginizi çekebilir

Aquaman Genişletilmiş Tanıtım