reklamı kapat

POPÜLER

Samsung

Samsung Galaxy Note 9 satışları bekleneni verdi mi?

Samsung Galaxy Note 9 tanıtımından sonra en çok merak edilenlerden biri telefonun ne kadar satacağıydı. İlk bilgiler gelmeye başladı.

Şimdilerde daha çok dört kameralı Galaxy A9 ile gündeme gelse de, firmanın amiral gemisi model Samsung Galaxy Note 9 başarısı en çok merak edilen modellerden. Hatırlarsanız firma Galaxy S9 satışlarında aradığını bulamamış hatta hayal kırıklığına uğramıştı. Bu da Galaxy Note 9’un sırtına büyük bir yük indirmişti. S Pen deneyimini yenileyen modelin Güney Kore’deki satış sayısı ise firma tarafından açıklandı. Samsung, Güney Kore’de 54 günde 1 milyon Galaxy Note 9 satmayı başarmış. Ancak firmanın “1 milyon” satış sınırına Galaxy Note 8, 48 günde ulaşmıştı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Galaxy S9’a kıyasla daha başarılı

Öte yandan satışları Galaxy S9’la kıyasladığımızda Galaxy Note 9’un daha başarılı olduğu görünüyor. Zira Galaxy S9 modelinin Güney Kore’de 1 milyon satması tam 60 gün almıştı. Firma bu yıl üçüncü çeyrekte 17,5 trilyon won operasyon karı hedefliyor. Ancak mobil cephesinin bu kara katkısının düşük olması bekleniyor. Ayrıca Samsung’un mobil cephesindeki gelecek planlarının da orta segmentte yoğunlaşacağını yazmıştık. Samsung’un mobil tarafının başı DJ Koh yaptığı açıklamada “ayırt edici” orta segmentleri müjdelemişti. Nitekim dört kameralı Galaxy A9’la da ilk adım atıldı gibi görünüyor. Firmanın global satış rakamlarını da açıklaması bekleniyor.

Türkiye fiyatı 7.999 TL’ye çıkan Galaxy Note 9 ise şimdilik indirimde. Ürünün indirimli fiyatının 6.499 TL olduğunu belirtelim.

İlginizi çekebilir

Samsung Galaxy Note 9 tasarım videosu