reklamı kapat

POPÜLER

Android Oreo (Go edition)

Google’dan Android Oreo (Go edition) telefonlar için MWC 2018 müjdesi

İnternet devi Google, kısa süre önce yaptığı açıklama ile Android Oreo (Go edition) telefonlar için MWC 2018 müjdesini verdi. Çok uygun fiyatlı ilk modellere hazır olun.

Şirketin uzun süre önce duyurduğu Android Oreo (Go edition) işletim sistemi, düşük seviye cihazlara hitap ediyor. Minimum 512 MB maksimum 1 GB RAM’e sahip cihazlar için tanıtılan Go, üç ana noktada deneyimi iyileştiriyor: İşletim sistemi, Google uygulamaları, Google Play Store. İşletim sisteminde performans iyileştirmeleri sağlayan Go, Google uygulamalarının da Go sürümüne sahip. Aynı zamanda Play Store’u da yenileyen sistemde, mağaza cihazınıza en uygun uygulamaları size göstererek cihazı fazla yormamanızı da sağlıyor.  İşte bu altyapıya sahip ilk telefonların pazartesi günü kapılarını aralayacak Mobil Dünya Kongresi 2018‘de karşımıza çıkacağı söyleniyor. Bu noktada bazı modelleri tam 50 dolar altında satılacağını belirten Google, süreç için gerçekten oldukça heyecanlı görünüyor.

Android Oreo (Go edition)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android büyümeye devam ediyor

Google buna ek olarak genel olarak Android hakkında da bilgiler veriyor. Üzerinden tam 10 yıl geçen işletim sistemi, söylendiği kadarıyla şu an 2 milyar cihazda yer alıyor. 1.300 farklı markadan 24 bin farklı ürüne temek olan işletim sistemi, mobil sektörü domine ediyor. Akıllı telefon tarafında iOS’a karşı ezici bir üstünlük kuran Android, güncelleme sorunlarıyla boğuşmasına rağmen gelişmeye devam ediyor.

Google’dan Apple’a rakip yeni servis: