reklamı kapat

POPÜLER

iPhone Xs ve iPhone Xs Max

iPhone Xs ve iPhone Xs Max’ın Türkiye fiyatından önce fahiş servis fiyatı belli oldu

Dün akşam tanıtılan iPhone Xs ve iPhone Xs Max modellerinin henüz Türkiye için çıkış tarihi ve fiyatı belli değil. Ancak cihazların ekran onarım ve servis fiyatları açıklandı.

iPhone X, çevrim içi Apple mağazasını terk ederken yerini iPhone Xs, iPhone Xs Max ve iPhone XR aldı bile. Ancak Türkiye’de de çevrim içi mağaza güncellenmesine karşın, yeni modellerin henüz ne kadara satılacağı belli değil. Amerika’da modeller sırasıyla 999 dolar, 1099 dolar ve 749 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak. Eski modellerin Türkiye’de dün gece zamlanan fiyatları düşünüldüğünde ise yeni modellerin fiyatları şimdiden gözümüzü korkuttu diyebiliriz. Apple ise sitesindeki minik bir güncelleme ile aşağı yukarı nasıl bir fiyatlandırma geleceğini gözümüzün önüne seriyor. Cihazların daha Türkiye fiyatı açıklanmadı ancak servis fiyatları sitedeki yerini aldı. Dudak uçuklatan servis fiyatları ise bir telefona bedel.


iPhone Xs, iPhone Xs Max

Açıklanan Türkiye servis fiyatı

999 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunulacak olan iPhone Xs’in sadece ekran onarımı 1.999 TL olarak açıklanmış. “Diğer Hasar” olarak belirtilen alandaki onarım ise 6.499 TL. Yani iPhone Xs bozulursa, 64 GB iPhone 8 fiyatına hasarı giderebilirsiniz. Xs Max için durum daha da kötü vaziyette. Xs Max’ın yalnızca ekran onarımı 2.490 TL. Diğer hasar onarımı ise tam 7.299 TL. Uzun lafın kısası, yeni nesil iPhone modellerinin Türkiye fiyatı hayli uçuk olacak. Ancak olası bir bozulmada tamiri daha da can yakacak. Ekran onarımı ve tamirine ilişkin tüm cihazların yer aldığı servis fiyatlandırma listesine buradan ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Cihazların tanıtımı