reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPad
Apple iPad

Yeni 10,2 inç Apple iPad tanıtıldı; işte fiyatı ve tüm özellikleri

Teknoloji devi Apple, kısa süre önce yeni iPad modelini tanıttı. Pro’ların altına konumlandırılan yeni modelin detaylarına gelinde yakından bakalım.

Advertisement

iPad serisi genişlemeye devam ediyor. Firmanın ürün gamına eklediği yeni modeli ise 10,2 inç iPad oluyor. Retina ekran üstüne kurulan yani piksellerin seçilmedi canlı bir 2160 x 1620 piksel çözünürlükte ekranı bulunan tablet, gücünü A10 Fusion işlemciden alıyor. Smart Connector bağlantısıyla harici klavye aksesuarına destek veren yeni tablet, tahmin edebileceğiniz üzere kutusundan iPadOS ile çıkıyor. Beklendiği gibi Apple Pencil desteğiyle gelen tablet, firmanın standart tasarım çizgisini taşıyor. Yani alıştığımız geniş çerçeveler ile Touch ID parmak izi sensörü bizleri karşılıyor. Bu biraz üzüyor ancak model görebileceğiniz üzere daha bütçe dostu bir konuma odaklanıyor. Firma daha gelişmiş özellikleri iPad Pro modellerinde tutmaya devam ediyor. SIM kartlı versiyonu da sunulan yeni model, temel ihtiyaçlar için fazlasıyla yeterli görünüyor. Modelin önünde 12 megapiksel F2.4 kamera yer alırken, arkada ise tek bir 8 megapiksel F2.4 kamera bizleri karşılıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni 10,2 inç iPad çok büyük bir kitleye hitap ediyor

Modelin yurt dışı fiyatı 329 dolar olarak açıklanmış durumda. Eğitim odaklı müşteriler ise tableti 299 dolara satın alabiliyor. Modelin Türkiye başlangıç fiyatı ise 2.499 TL seviyesinde. Bu fiyat 128 GB depolama + mobil bağlantı ile 4.199 TL’ye kadar çıkıyor.

İlginizi Çekebilir

Firmanın en yeni AirPods reklamı