reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Watch GT akıllı saat

İşte çok şık görünen akıllı saat Huawei Watch GT ve Avrupa satış fiyatı

Huawei 16 Ekim tarihinde sadece Mate 20 ailesini tanıtmayacak. Etkinlikte Huawei Watch GT akıllı saat modeli de görücüye çıkacak. İşte bu model tasarımsal olarak karşımızda bulunuyor.

Huawei Watch GT, hatırlarsınız ilk defa geçtiğimiz hafta içerisinde ortaya çıkmıştı. Bugün ise Roland Quandt sayesinde modelin tasarımı netleşmiş oldu. Yuvarlak bir tasarımı bulunan saat, 1,39 inç AMOLED ekran ile geliyor. Google’ın Android temelli WearOS işletim sistemi üzerine kurulan saat, farklı versiyonlar halinde yolda bulunuyor. Akıllı telefonlarla Bluetooth üzerinden haberleşen akıllı saatin, yüzmeye elverişli olduğu belirtiliyor. Birçok kalemde aktivite takibi yapabilen saat, özellikle pil ömrü konusunda öne çıkıyor. 420 mAh pili bulunan saatin, “saat moduyla” 14 gün, aynı modun ekran sürekli açık halinde ise 7 gün pil ömrü sunacağı belirtiliyor. GPS açıkken tam 20 saatlik bir kullanım vadeden ürün, yapılan sporu / egzersizi otomatik olarak algılayabiliyor. Kayıtlarda göründüğü kadarıyla 4 GB dahili depolama ve 768 MB RAM’e sahip akıllı saatin, Google’ın Snapdragon Wear 3100 işlemci üzerine kurulması bekleniyor. Ancak bu detay halen yüzde 100 doğrulanamıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şık akıllı saat Huawei Watch GT kaça satılacak?

Akıllı saat modelinin Avrupa’da 190 euro seviyesinde raflardaki yerini alacağı belirtiliyor. Ancak bu etiketin “Sport” versiyon için olduğu söyleniyor. Yukarıda görünen “classic” ya da “fashion” modelini 229 euro olacağı açıklanıyor.

İlginizi Çekebilir

HP’den gerçek deri kaplama dizüstü bilgisayar