reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft, Apple ile eğlenmeye devam ediyor [Video]

Son dönemde yayınladığı videolarla sık sık Apple‘a sataşan Microsoft, yeni reklam filminde sesli asistan uygulamaları Cortana ile Siri‘yi karşı karşıya getirerek oldukça eğlenceli bir diyaloga daha imza atıyor.

Özellikle diğer akıllı cihaz üreticilerini hedef alan cesur reklamlarıyla ön plana çıkan Microsoft durmak bilmiyor. Zira YouTube’da yayınladığı son reklamında Apple’a yüklenmeye devam eden teknoloji devi, Windows 8.1 ile gelen sesli asistan uygulaması Cortana‘yı, iOS üzerindeki Siri ile konuşturuyor. iPhone 6 Plus ile Lumia 830‘un karşı karşıya geldiği reklam filminde Cortana’nın sadece soru-cevap mantığına dayalı bir sesli asistan uygulaması olmadığına vurgu yaparak artılarını dile getiren Microsoft’a karşı Siri’nin tek cevabı boyutlarının arttığını söylemek oluyor. Her fırsatta yeni iPhone’da önemli denebilecek çok fazla yeniliğin bulunmadığını ima eden Microsoft’un sataşmaları devam edecek gibi görünüyor.

Cortana  : Merhaba Siri. Görünüşe göre yeni bir telefondasın, tebrikler!
Siri           :  Evet, büyüdüm.
Cortana  : Oh, artık şimdi daha çok benim gibi misin? Aramalara ve mesajlara dayalı hatırlatma verebilir misin?
Siri           : Hayır, büyüdüm.
Cortana  : Trafik uyarıları hakkında ne haber? Trafik raporlarına göre insanlara daha erken ayrılmalarını söyleyebiliyor musun?
Siri           : Hayır, cidden, sadece büyüdüm.
Cortana  : Sorun değil. Yılın bu zamanı herkese olur.

VİDEO