reklamı kapat

POPÜLER

Microsoft, Apple ile eğlenmeye devam ediyor [Video]

Son dönemde yayınladığı videolarla sık sık Apple‘a sataşan Microsoft, yeni reklam filminde sesli asistan uygulamaları Cortana ile Siri‘yi karşı karşıya getirerek oldukça eğlenceli bir diyaloga daha imza atıyor.

Özellikle diğer akıllı cihaz üreticilerini hedef alan cesur reklamlarıyla ön plana çıkan Microsoft durmak bilmiyor. Zira YouTube’da yayınladığı son reklamında Apple’a yüklenmeye devam eden teknoloji devi, Windows 8.1 ile gelen sesli asistan uygulaması Cortana‘yı, iOS üzerindeki Siri ile konuşturuyor. iPhone 6 Plus ile Lumia 830‘un karşı karşıya geldiği reklam filminde Cortana’nın sadece soru-cevap mantığına dayalı bir sesli asistan uygulaması olmadığına vurgu yaparak artılarını dile getiren Microsoft’a karşı Siri’nin tek cevabı boyutlarının arttığını söylemek oluyor. Her fırsatta yeni iPhone’da önemli denebilecek çok fazla yeniliğin bulunmadığını ima eden Microsoft’un sataşmaları devam edecek gibi görünüyor.

Cortana  : Merhaba Siri. Görünüşe göre yeni bir telefondasın, tebrikler!
Siri           :  Evet, büyüdüm.
Cortana  : Oh, artık şimdi daha çok benim gibi misin? Aramalara ve mesajlara dayalı hatırlatma verebilir misin?
Siri           : Hayır, büyüdüm.
Cortana  : Trafik uyarıları hakkında ne haber? Trafik raporlarına göre insanlara daha erken ayrılmalarını söyleyebiliyor musun?
Siri           : Hayır, cidden, sadece büyüdüm.
Cortana  : Sorun değil. Yılın bu zamanı herkese olur.

VİDEO

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Microsoft, Apple ile eğlenmeye devam ediyor [Video]” için 19 cevap

 1. Murat Saglam dedi ki:

  kendini avutan microsoft 😉

 2. Baran İpek dedi ki:

  Kendini avutan microsoft dediğin piyasaya sonradan girmesine rağmen gayet iyi işler başarıyor. windows 8.1 ile ios ile yarışabilecek seviyeye ulaştı. Windows 10 ile gelecek olan yenilikler yarışı kafa kafaya getirecek. Google’ın androidi bu yarış içerisinde arka planda kalacak.

 3. CodeyaS dedi ki:

  Microsoft elinden gelenin en iyisini yapıyor Apple ürünlerinin saçmalığına karşılık çok iyi başarı gösteriyor ayrıca microsoft ürünlerinin biraz araştırma yapıldıktan sonra appleden daha iyi olduğunu anlayabilirisiniz.

 4. onuralp dedi ki:

  piyasaya sonradan girdi derken sanırım Windows Phone’un ne kadar eski oldugunu unutarak yazdınız. Windows Phone’un, iOS’dan daha eskidir

 5. reha dedi ki:

  inş apple ı bi geçsin de görelim bakalım applecıların halini

 6. osman dedi ki:

  eskiden apple’ın microsoft’a yaptığını şimdi microsoft yapıyor. roller nasıl da değişiverdi.

 7. osman dedi ki:

  eskiden apple’ın microsoft’a yaptığını şimdi microsoft yapıyor. roller nasıl da değişiverdi.

 8. Eray dedi ki:

  Applecılar diye bir şey yoktur, teknolojide sorun istemeyen insanlar vardır.

 9. Can dedi ki:

  ALKIŞŞ 🙂

 10. Okisht dedi ki:

  iOs’dan eski olan windows phone değil windows mobile’dır.
  farklı temellere oturtulmuş iki işletim sistemini ayırt edemeyen sizsiniz sanırım.

 11. Anonim dedi ki:

  Beleş reklam yapılıyor apple a

 12. Isa dedi ki:

  Bir Apple taraftarı değilim lakin, şu yönden saygı duyuyorum; Günümüzde reklamlarda alay etmeye çalıştıkları teknolojileri bile ürünlerinde ilk defa kullanan Apple firmasıdır (Siri’den önce kişisel asistan olarak adlandırılacak bir teknoloji hatırlamıyorum). Hatta ve hatta Apple ilk iPad’i çıkardığında ve bunun bir tablet bilgisayar olduğunu söylediğinde “tablet piyasası” diye bir piyasa da yoktu. Yani demem o ki eğer gerçekten Apple’a karşı bir hamle yapacaksan yeni teknolojilerle gel. Zaten Apple’ın yaptığı teknolojinin üzerine bir şeyler ekleyip de kendini avutma. Umarım ilerleyen zamanlarda daha rekabetçi ve yenilikçi teknolojiler ile karşılaşırız.

 13. Baran İpek dedi ki:

  Windows phone 7.0 ile çıkmış bir sistemdir. Ondan oncekiler mobiledir ve farklı bir temele dayanır bugunki windows phone ile alakası yoktur. Windows phone 8.0 ile bazı temeller atılmıştır. 8.1 ile yol katedilmiştir. 10 ile androidi geride bırakacak ozellıklere kavuşarak ios ile kafa kafaya mucadele edecektir.

 14. Baran İpek dedi ki:

  Tablet piyasası dediğin piyasayı ilk çıkaran microsofttur. Masa şeklinde tablet dahi uretmiştir. İyice araştır.

 15. Eray dedi ki:

  Fakat Microsoft her zamanki gibi bir cazibe algısı oluşturamamıştır ve bir tabletin aslında ne kadar verimli kullanılabileceği Apple tarafından ortaya koyulmuştur.

 16. hyshot dedi ki:

  Bunlar da kendi çöplüklerinde eğleniyor lan yazık

 17. Mahmut Murat Demir dedi ki:

  Newton diye bir şey dıymuşmuydunuz sayın Baran İpek tavsiyenize kendiniz uyup araştırsaydınız keşke

 18. Isa dedi ki:

  Microsoft’un tablet notebooklarından bahsediyorsunuz bence. Hani şu ekranları 360 derece dönen ve dokunmatik olanlardan? O zamanların notebooklarından artısı taşınabilir ve dokunmatik olmasıydı ama günümüz tabletleri ile alakası yoktu. İşte benim anlatmak istediğim ya da sizin anladığınız o değil. Masa şeklindeki tablete gelecek olursak. O tablet tasarımı konsept olarak kaldı ve bir daha açılmamak üzere bir sandığa kaldırıldı. Zaten mantıklı düşünecek olursak tablet, gündelik hayatımızda internet ile olan işlerimizi kolaylaştırması amacıyla şekillenmiş bir cihaz. Koca masayı yanımızda taşımak? Neyse, dediğiniz gibi araştırmak önemli.

 19. PSDN915 dedi ki:

  Ben Apple’ın ÇOĞU ürününü kullanan ve zamanında bir APR’de çalışan biriyim. Apple’ın bana kazandırdığı en basit şey telefonum evin neresinde olursa olsun Mac’imden iPod’umdam yada iPad’imden mesajlarıma ve aramalarıma yanıt verebiliyor olmam. Bütün kişi listeme yada diğer bütün ihtiyaçlarıma herhabir Apple cihazım üzerinden ulaşabiliyorum. Şimdi neden Android yada Microsoft’u kullanayım ki? Bunların hepsini tabi onlarla da Yaparım ama uğraşmam gerekir, işin özü Apple bunları bana kendi içerisinde sunuyor ve beni rahat ettiriyor. Apple ürünleride sıkıntı çıkartıyor tabi ama ben şimdiye kadar Apple’a sorunumu bildirdiğimde olumsuz bir durumla karşılaştığımı hatırlamıyorum. Apple fanatiği değilim, ben para ödüyorum sonuç olarak ve kesinlikle paramla satın alabileceğim birşeyin fanatiği olup kendi paramla milletin reklamını yapmam, başka firma daha iyisini yaparsa onu alır onu kullanırım.