reklamı kapat

POPÜLER

Kia’dan X-Men’ temalı sıra dışı Sorento

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, Los Angles’ta düzenlenen etkinlikte X-Men temalı yeni Sorento‘yu görücüye çıkardı. Fantastik tasarımıyla dikkat çeken araç, farklı renk ve motor seçenekleriyle birlikte geliyor.

Byran Singer’ın yönetmenliğini yaptığı “X-Men: Geçmiş Günler Gelecek” filminin blu-ray sürümünün yayınlanması ve Avustralya Açık Tenis Şampiyonası sponsorluğu kapsamında X-Men‘e özel araç hazırlayan Kia, hayli dikkat çeken bir tasarıma imza attı. Wolverine ile simgeleşen pençeleri aracın ön ve arka bölümünde kullanan otomobil devi, ayrıca ızgara üzerine yerleştirdiği X logosuyla agresif bir çizgi yakalıyor.

kia_2185 beygir gücünde 2.4 litre, 240 beygir gücünde 2.0 litre turbo ve 290 beygir gücünde 3.3 litre V6 olmak üzere altı ileri otomatik vitesli üç farklı motor seçeneğiyle gelen Sorento, opsiyon olarak dört çeker desteğine de sahip. Kırmızı ve siyah renklerde piyasaya sürülecek Sorento için aralık ayının ortasında markanın ünlü yüzü tenisçi Rafael Nadal‘ın yer aldığı bir video yayınlaması beklenen Kia, ocak ayında ise Avustralya’daki Melbourne Park’ta yeni Sorento’yla ilk kez halkın karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

kia_3

kia_4

kia_5