reklamı kapat

POPÜLER

Apple iPhone XR

Ailenin en ucuzu iPhone XR için önemli gelişme

Apple‘ın henüz satışa çıkmayan yeni akıllı telefonlarından iPhone XR, kısa süre önce önündeki önemli bir engelden kurtuldu.

iPhone Xs ve iPhone Xs Max ile beraber tanıtılan iPhone XR modelinin ön siparişine 10 Ekim tarihinde başlanıyor. Xs ailesi pahalı gelenler tarafından merakla beklenen telefon, kısa süre önce FCC onayından da geçti. Yani satışa çıkmasının önündeki en büyük engel ortadan kalkan model, artık kullanıcıların eline gelmek için gün sayıyor. Üretim sürecinde yaşanan sorunlar nedeniyle geciken telefon, Foxconn ve Pegatron tarafından üretiliyor. Geçen gün duyduğumuz kadarıyla Pegatron üretim sürecinde hedeflenen hıza ulaşamıyor. Bu yüzden de Apple’ın üretim paylarında değişikliğe gittiği ve Foxconn‘a daha fazla telefon eklediği söyleniyor. Firma satış konusunda işi şansa bırakmamak için elinden geleni yapıyor. Bu da iPhone XR almayı düşünenler için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone XR, Apple için önemli bir model

iPhone Xs ile Xs Max sırasıyla 999 dolar ve 1.099 dolar fiyat etiketleriyle satılıyor. XR ise 750 dolar fiyat etiketiyle çok daha uygun fiyatlı bir seçenek ortaya koyuyor. Bunun satış rakamlarına da ciddi şekilde yansıması bekleniyor. 999 dolarlık iPhone X ile tahmin ettiği kadar satış yapamayan firma, bu sefer geleceğe dahil ettiği üç farklı model ile bunu yaşamak istemiyor.

İlginizi Çekebilir

Yeni iPhone’ların tanıtım videosu