reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Türkiye pazar payı
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro
Huawei P20 Pro

Huawei’den P20 Pro için dikkat çeken güncelleme

Huawei‘nin üç arka kameralı telefonu P20 Pro, kısa süre önce önemli bir güncelleme aldı. İşte yapılan dikkat çekici değişiklikler;

Üç arka kamerasıyla yıla damgasını vuran P20 Pro, Huawei tarafından desteklenmeye devam ediliyor. Model için kısa süre önce yayımlanan CLT-L29 8.1.9.156(C432) kod numaralı güncelleme, 525 MB boyutuyla ilk olarak yeni güvenlik yamalarını getiriyor. Google’ın Ağustos 2018 güvenlik yapmasını taşıyan güncelleme, ilginç olarak kamera tarafındaki yapay zeka temelli ortam algılama özelliğini kapatıyor. Normalde yerleşik olarak açık olan özellik, artık kapalı olarak geliyor. Ancak bu durum özelliğin tamamen kaldırıldığı anlamına gelmiyor. Kişiler isterse ayarlardan yapay zeka temelli ortam algılama özelliğini tekrardan aktif edebiliyor. Yapay zekaya çok büyük ağırlık veren firmanın, bu kararı neden aldığı ise tam olarak anlaşılamıyor.

Huawei P20 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P20 Pro’nun teknik detaylarını hatırlarsak

Bunun arkasında üstün teknik özellikler yer alıyor. Baktığımız zaman çentikli telefonda 2.240 x 1.080 piksel çözünürlüklü 6,1 inçli AMOLED ekranla ekran yer alıyor. Parmak izi sensörünün ön tarafta ana ekran tuşuna entegre edildiği telefon, 4.000 mAh bir pile sahip. Kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkan Pro, arkasında 40 MP (1.8 diyafram) + 20 MP (1.6 diyafram) + 8 MP (2.4 diyafram) kamera sistemi barındırıyor. Böylece inanılmaz iyi fotoğraf çekebilen telefon, önünde ise 24 megapiksel bir kamera taşıyor.

İlgili Video

Telefonun resmi tanıtım videosu