reklamı kapat

POPÜLER

Silver Surfer Marvel

Hakları Marvel’a geçecek Silver Surfer’a talip çıktı

Yakın gelecekte Silver Surfer karakterinin sinema hakları Marvel’a geri dönecek. Daha yasal süreç tamamlanmadı fakat potansiyel proje için ilk yönetmen adayı ortaya çıktı.

Bilmeyenler için kısaca özetlemek gerekirse, Marvel batmanın eşiğinde olduğu dönemlerde X-Men, Fantastic Four ve Silver Surfer gibi karakterlerin yayın haklarını 20th Century Fox’a satmıştı. Hulk’ın haklarını Universal, Spider-Man’i ise Sony stüdyoları almıştı. Fakat 20th Century Fox satışa çıktı. Disney de stüdyoyu almak için en yüksek teklifi yapan taraf oldu. Yasal sürecin tamamlanmasıyla birlikte bahsettiğimiz karakterlerin tamamı Marvel stüdyolarına geri dönecek. O yüzden yakın gelecekte bir Silver Surfer filmi seyretmemiz fazlasıyla mümkün. Henüz Marvel planlamalara bile başlamadı ama potalsiyel projenin çoktan bir talibi var.

Adını geçtiğimiz günlerde Guardians of the Galaxy ve Nova ile andığımız Adam McKay gözünü kesinlikle Marvel’a dikmiş durumda. Sevilen yönetmen geçtiğimiz günlerde Happy Sad Confused podcastine katıldı. Burada Silver Surfer’la fazlasıyla ilgilendiğini ifade etti. “Silver Surfer çekmek istediğim bir film. Bu proje için her şeyi yaparım. Görsel olarak şahane olacağına inanyorum. Wachowski Kardeşler’in Speed Racer’da yaptığını Silver Surfer ile de yapmak mümkün. Ayrıca geri planda şahane bir duygusal hikaye var. Gezegeni kurtarmak için yapılan bir tercih var.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Adam McKay’in son zamanlardaki dikkat çeken açıklamalarının ardından yakın gelecekte onu Marvel saflarında göreceğimiz sonucuna ulaşıyoruz. Fakat bu hangi proje olacak, işte onu bilemiyoruz.

İlginizi çekebilir

Avengers Endgame ilk fragman