reklamı kapat

POPÜLER

Joker

Joker filmini Batman v Superman’e bağlayan sahne

Son fragmanıyla beraber sabırsızlığı artıran Joaquin Phoenix’li Joker filmindeki bir sahne Batman v Superman: Dawn of Justice‘e doğrudan gönderme içeriyor.

Joaquin Phoenix’li Joker filmi için geri sayımı başlatan son fragman yayınlanırken, keskin gözlü hayranlar yeni detaylar keşfetmeye devam ediyor. Joker’in Joker’e dönüşümünü anlatan filmde özellikle bir sahne filmi Batman v Superman: Dawn of Justice‘e bağlıyor. Reddit kullanıcısı Ferdinando_Fallica’nın paylaştığı bu detay, önemli iki ipucunu barındırıyor. Fragmanın sonlarına doğru palyaço maskeli isyancıların Gotham’ı birbirine kattığı görülürken, çok kısa süreliğine bir sinema çıkışı sahnesi yansıtılıyor. Sinemada oynayan film ise 1981 çıkışlı Excalibur. Peki bu filmi daha önce nerede görmüştük?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Joker fragmanında sinemadan çıkan Wayne ailesi

Batman v Superman: Dawn of Justice filminde Martha ve Thomas Wayne’in vurulma sahnesinde de sinema gösteriminde Excalibur filminin posteri yer alıyor. İki görüntüyü alt alta koyunca Joker filminin doğrudan bu sahneye gönderme yaptığı görünüyor. İkinci ipucu ise sinemayı terk eden aile. Karmaşa içinde sinemadan çıkan çekirdek aile kameraya yansısa da yüzleri net olarak seçilemiyor. Ancak bu saliselik anda görünen ailenin Brett Cullen’ın Thomas Wayne’i ve Dante Pereira-Olson’ın genç Bruce Wayne’i olma ihtimali hayli yüksek. Bu durumda fragmanda geçen an Wayne ailesinin ölümünün hemen öncesi gibi görünüyor. Wayne’lerin ölümüyle beraber Joaquin Phoenix’in geleceği için yeni bir kapı da aralanabilir.

Joker’in origin filmi elbette sinematik evrenle doğrudan bağlantılı değil. Bu sebeple bu aynı sahnenin başka bir yansıması ve bakış açısı olarak hoş bir detay şeklinde filmde yer alıyor. Bize de bu isyanın hangi gece gerçekleştiğini işaret ediyor. Yapım 4 Ekim‘de vizyondaki yerini alacak. Filmin fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

Filmin fragmanı