reklamı kapat

POPÜLER

WhatsApp

WhatsApp için bilinmesi gereken iki önemli gelişme!

Açık ara dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma servisi olan WhatsApp, iki önemli konuyla daha gündemde bulunuyor. İşte detaylar;

Akıllı telefon döneminin başından itibaren hayatımızda olan ve daha sonra Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, en son 2 milyar kullanıcı sayısını geride bırakmasıyla gündeme gelmişti. Facebook’un ana Facebook uygulaması sonrasında 2 milyar kullanıcıyı geçen ikinci servisi olan platform, şimdi can sıkıcı bir haberle gündemde. Söylendiği kadarıyla WhatsApp‘ın içinde kurulan bazı grupların davetiye bağlantıları Google’da bulunabiliyor. Grupların davetiyeler üstünden Google üstünde bulanabiliyor olmasının bir hata olmadığı aktarılıyor. İnternette paylaşılan her şey Google’ın taramasından geçiyor. Ancak yine de bunu bilmeyenler bulunuyor. Ayrıca aramalarda çıkan grup davetiyelerinde üyelerin isimlerinin ve telefon numaralarının görülebildiği aktarılıyor. İşte bu oldukça kötü ve bir bakıma korkutucu duruyor. Bu yüzden grup davetiyelerinin kesinlikle herkese açık şekilde, Google’ın tarayabileceği şekilde paylaşılmaması gerekiyor. Bu konuda WhatsApp‘ın ciddi bir güvenlik değişikliği yapması gerekiyor gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

WhatsApp için diğer konu tasarımla alakalı

Bu konunu arkasında ise koyu arayüz modu yer alıyor. Kişiler tarafından merakla beklenen bu mod, biliyorsunuz Android ve iOS tarafında “beta” olarak kullanıma çıkmaya başlamış durumda. iOS tarafında çıkışa çok ama çok yakın olduğu ve tamamen bittiği aktarılan mod, yeni bilgilere göre sadece iOS 13 ve üstü cihazlarda kullanılabiliyor. Sistem ile otomatik olarak çalıştığı aktarılan özellik, tamamen siyah ve koyu gri renklerden ayarlanabiliyor. Koyu mod bilmeyenler için arayüzü özellikle OLED / AMOLED ekranlı telefonlar için çok daha az enerji harcar hale getiriyor. Aynı zamanda karanlık ortamdan mesajlaşmayı da kolaylaştıran koyu arayüz modu, bu görevini en iyi şekilde tamamen siyah seçeneğiyle sunuyor.

İlginizi Çekebilir

Ford’dan mutlak göz atmanız gereken ilginç emoji ceketi