reklamı kapat

POPÜLER

deadpool 2

Deadpool 2’nin film sonu sürprizi gerçek miydi?

Geçtiğimiz günlerde vizyona giren Deadpool 2 asıl hikayesinden çok film sonundaki bonus sahnesiyle adından söz ettirmeyi başardı. Sürpriz isimlerin ve olayların yer aldığı bu sahne çok beğenilse de, kafalarda soru işaretleri yaratmıştı. Filmin senaristleri herkesin kafasını kurcalayan bu noktaya açıklık getirdi.


UYARI!
Devam etmeden önce uyaralım; haberimizin bundan sonraki kısmı Deadpool 2 filmine dair spoiler içermektedir. Okuyacağınız gerçekler izleme keyfinizi kaçırabilir.


Filmi izleyenlerin iyi bildiği üzere Deadpool daha filmin en başında kız arkadaşı Vanessa‘yı kaybediyor. Bu onu fazlasıyla üzerken bir anlamda depresyona sürüklüyordu. Fakat filmin sonunda gördük ki haylaz kahramanımız Cable‘ın şarjı biten zaman makinesini kullanmanın bir yolunu buldu. Böylece geçmişe giderek hatalarını düzeltme şansı oldu. Vanessa ve X-Force’un vasıfsız üyesi Peter’ı da bu sayede kurtardı. Fakat bu bonus sahnede Deadpool’un kendisini ve Green Lantern senaryosunu okuyan Ryan Reynolds‘ı öldürmesi gibi anlar da yer alıyordu. Dolayısıyla gördüğümüz olaylar gerçekten yaşandı mı, yoksa izleyiciyi güldürmek için mi eklenmişti, emin olamamıştık. Deadpool 2’nin senaristliğini üstlenen Rhett Reese ve Paul Wernick Reddit’teki soru cevap etkinliğine katılarak hayranlarla bir araya geldi. İzleyicilerden birinin “Filmin sonundaki sahne gerçek miydi?” sorusuna “Evet gerçekti. Fakat o zaman makinesini bu filmden sonra bir daha görmeyeceğiz.” şeklinde yanıt verdiler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu sayede Vanessa ve Peter’ın kurtuluşu kesinlik kazandı. İlerleyen filmlerde tüm sorunların zaman yolculuğu sayesinde düzeltilmeyeceği de şimdiden açıklığa kavuşturulmuş oldu.

İlginizi çekebilir

Deadpool 2’den Marvel’a gönderme videosu