reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen

Resmi uyarıyla duyuruldu; Volkswagen ve SEAT’da 400.000’i geçecek geri çağırma depremi

Yerel bir otomobil dergisi tarafından ortaya çıkartılan güvenlik probleminden ötürü Volkswagen ve SEAT yüklü bir onarım işine girecek.

Geri çağırma konusundan dili en çok yanan üreticilerden birisi olan Volkswagen grubu, kısa süre önce Porsche’nin 60.000 adedi bulması gündemde olan benzer bir süreçle gündeme geldi. Emisyon skandalıyla ilgili etkileri kademeli olarak temizlemeye gayret eden şirket şimdilerle sayısı hiç de azımsanmayacak yeni bir hata ile gündemde. Finlandiya merkezli bir otomobil dergisi tarafından SEAT Arona‘nın test sürecinde ortaya çıkartılan hata, özellikle arka tarafta seyahat eden yolcular için önemli bir tehlikeyi beraberinde getiriyor. Dergi ekibinin keşfettiği bu hatayla birlikte Volkswagen ve SEAT’ı içerisine alacak dev bir geri çağırma hamlesi bizleri bekliyor olacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Hangi model yılı dahil olacak?

Arona temelli olarak ortaya çıkan hatanın içeriğinde agresif sürüş esnasında sol tarafa yapılacak manevlarda ortada oturan yolcunun kemer tokasının pek çok kez temastan ötürü kolaylıkla açılabildiği dile getiriliyor. Türkiye satışlarına bir süre önce başlanan Arona’da tespit edilen bu sıkıntının, sistemlerin birebir benzer olmasından ötürü Volkswagen Polo ve SEAT Ibiza‘da da yaşandığının da bilgisi veriliyor. 2017 ve 2018 model yıllı araçları etkileyecek olan bu onarım süreci başlayana kadar şirket kaynaklarının araç sahiplerinde orta koltuğu kullanmamalarını tavsiye ettiği de gelen bilgiler arasında. Kısa süre içerisinde resmi geri çağırma sürecinin başlaması da bekleniyor.

İlgili video

SEAT Arona tanıtım filmi