reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Tiguan

Volkswagen Tiguan modellerinde fark edilen emniyet kemeri hatası

Alman menşeli otomobil üreticisi Volkswagen, Tiguan modellerinin emniyet kemelerinde oluşan önemli bir sorun sebebi ile geri çağırma yapıyor.

Otomobil üreticileri kimi zaman piyasaya sürdükleri otomobillerde öngöremedikleri hatalar ile karşılaşabiliyor. Bu durumlarda ise geniş kapsamlı geri çağırmalar duyuruyorlar. Volkwagen de şu günlerde tam da böyle bir durumla karşı karşıya. Markanın ürettiği araçların emniyet kemerlerinde görülen bir hata sebebi ile neredeyse 11 bin araç geri çağırılıyor. Sonuçlar ise ABD Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi’nin tarafından duyurulmuş durumunda. Buna göre bazı Tiguan modellerinin emniyet kemerleri kaza sırasında  yırtılabiliyor. Bu oldukça kritik bir konu zira emniyet kemerleri kazalar sırasına hayatımızı koruyan birincil faktörlerden.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Tiguan modelleri için araştırma kararı

Volkswagen cephesinden ise konu ilgili bir açıklama gelse de kullanıcılar tam olarak tatmin olmuş değil. Çünkü Volkswagen, bahsedilen yırtılmaların dış etkenler sebebi ile oluştuğunu söylüyor. Ancak gelen şikayetler ile birlikte sorunun araştırmasına da karar verildi. Bu kapsamda 11 bine yakın Tiguan modeli geri çağırılacak. Neyse ki bu hata yüzünden bir can veya mal kaybı henüz yaşanmadı. Ek olarak Türkiye’deki araç sahiplerini etkileyen bir durum şimdilik söz konusu değil.  Bakalım ileriki günlerde yapılan araştırmalar sonucu nasıl açıklamalar yapılacak. Gelişmeleri LOG.com.tr’de takip edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Hyundai i30 N Fastback