reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Golf

Yeni nesilden Türkiye öncesi kötü haber; 50 bin adedin üzerinde Volkswagen Golf geri çağrılıyor

2020’nin en çok tercih edilen otomobili olan Volkswagen Golf, yazılım odaklı yaşanan bazı problemlerden ötürü geri çağrılacak.

2020 yılı için açıklanan istatistiklerde Almanya ile birlikte Avrupa’nın en çok satan otomobili ödülünü kazanan yeni Volkswagen Golf için Türkiye macerası da başlamak üzere. Yeni yılla birlikte uzun süredir devam eden bekleyişte son aşamalara girdiğimiz sekizinci nesil, satın başarısının ardından beklenmedik bir geri çağırmanın merkezinde. Yazılımsal olarak yaşanabilecek problemlerden ötürü yaklaşık 56.000 Golf’ü etkileyeceği söylenen bu geri çağırmadan geçtiğimiz yılın temmuz ayına kadar üretilmiş versiyonları etkilenecek. Süreçle ilgili açıklama yapan marka tarafı, geri çağırmanın zorunlu olmasa da kullanıcılara önerildiğini ifade ediyor. Golf’ün tanıtım sürecinin de yaşanan yazılımsal problemlerden ötürü ertelenmesi de sürecin ufak sancılarla hala devam ettiğine bir işaret olarak algılanıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf geri çağırmasının merkezinde multimedya sistemi var

Golf’ün marka tarafında gönüllü geri çağırma olarak nitelendirdiği probleminin temel noktası multimedya sistem ve geri görüş kamerasının olduğu görülüyor. Kullanımda yer yer aksaklıkların gözlemlendiği de geri dönüşlerde karşımıza çıkmakta. Bu problemin görüldüğü Golf modellerinin sahiplerine önümüzdeki günlerde ulaşılarak, servislere davet içeren bir mesaj iletilecek.

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni nesil Volkswagen Golf