reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Golf R

Volkswagen Golf; sekizinci nesil 2020 yılının tüm Avrupa’da lideri oldu

Avrupa ve kendi ülkesi Almanya’da satışlarda ilk sıraya oturan Volkswagen Golf, ailenin diğer üyeleriyle birlikte listeyi domine etti.

Geride bıraktığımız 2020 yılı itibarıyla sekizinci jenerasyonuna kavuşan Volkswagen Golf, uzun süre tartışmaların odağında yer aldı. Tasarım bazındaki yeni dinamikleri hayranlarını ikiye bölen önemli ismin 2021 yılı itibarıyla Türkiye’ye gelmesini bekliyoruz. Bir süredir kendi ülkesi başta olmak üzere Avrupa’da satışta olan Golf’ün 2020 karnesi de yıl bitimiyle açıklandı. Koronavirüs süreci ve tartışmalara rağmen verilere baktığımızda bizleri 2020 yılının Avrupa’da en çok satan otomobili olarak karşılayan bir Golf olduğunu görüyoruz. Araç aynı zamanda Almanya’nın da en çok satan otomobili oldu.

2021 Volkswagen Golf GTI Clubsport

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf için 2020 yılı satış verileri

Listeye baktığımızda Golf’ün 2020 yılında 312 bin adedi geçen bir teslimat teslimat rakamına ulaştığını görüyoruz. Bu rakamın yaklaşık üçte biri ise Almanya’da gerçekleşmiş durumda. Golf kendi ülkesinde 134 bin adedi aşan teslimatla listenin zirvesinde kendisine yer açıyor. Süreçle ilgili açıklamalarda bulunan Volkswagen CEO’du Ralph Brandstätter; “Golf 8 ile önceki nesillerin başarı öyküsünü, herhangi bir sekteye uğrayacak şekilde sürdürüyoruz. Aracımız birçok noktada standartları belirlemeye devam ediyor. Kullanıcılarımıza bize duydukları güvenden ötürü teşekkür ediyoruz.” ifadelerine yer verdi. Volkswagen için 2020 yılı diğer modellerin de zirveye oynadığı bir dönem oldu. Almanya listelerinde Tiguan ve Passat’ın en ikinci ve üçüncü sırayı alması dikkat çekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlginizi çekebilir

Tüm merak edilenleriyle yeni nesil Volkswagen Golf