reklamı kapat

POPÜLER

2021 Volkswagen Golf

Türkiye satışlarına sayılı günler kala 2021 Volkswagen Golf hakkında bilmeniz gerekenler

Mart ayıyla birlikte kullanıcılara sunulmasını beklediğimiz 2021 Volkswagen Golf, yeni yüzü ve motor seçenekleriyle rekabete hazır.

Geride bıraktığımız yıl içerisinde Avrupa merkezli satış macerası başlayan sekizinci nesil Golf için artık Türkiye için de son virajlardayız. Pandeminin yarattığı üretim aksamalarının yanında yazılımsal olarak yaşanan bazı sıkıntılar sebebiyle ülkemize geriş süreci sekteye uğrayan modelin mart ayıyla birlikte listelerdeki yerini almasını bekliyoruz. 2021 Volkswagen Golf Türkiye pazarına geride bıraktığımız yılın Avrupa ve Almanya’da elde ettiği satış başarılarıyla geliyor. Golf, satışa sunulduğu ilk yılın içerisinde Avrupa’da en çok satan otomobili olurken aynı zamanda Almanya’nın da en çok satan otomobili rozetini elde etti.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2021 Volkswagen Golf hibrit motorlarıyla öne çıkıyor

Günümüzde tanıtılan hemen her modelde olduğu gibi artık elektrik gücününün de yeni Golf ile birlikte daha önce tutulduğunu görüyoruz. Toplamda beş farklı hibrit versiyonu sunulacağı açıklanan ve bu özelliğiyle markada bir ilk olarak otomobilde, 48V hibrit mimarisi de seçenekler arasındaki yerini alacak. Volkswagen’in eTSI olarak isimlendirdiğini duyurduğu başlangıç jeneratörü merkezli bu birliktelik kullanıcılara üç farklı versiyonla sunulacak. Gelen ilk detaylar ise bu versiyonların 110 PS, 130 PS ve 150 PS olmak üzere güçlerine göre ayrılacağını gösteriyor. Markaya göre 48V versiyonları standart benzinlilere göre yüzde 10‘a kadar daha tasarruflu bir sürüşe olanak tanıyacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Sekizinci jenerasyon içerisinde şarj edilebilir hibrit olarak satışa sunulacak isimse GTE rozetiyle yola çıkıyor. Ailenin diğer üyelerinde olduğu gibi verimlilik ve çevrecilik konusunda ileriye taşındığı söylenen versiyon iki farklı güç seviyesiyle tercih edilebilecek. Giriş seviyesinde 204PS ile sunulacak Golf GTE’de bir üst paketteyse 245PS seviyesine çıkılıyor. Bir öncekine oranla batarya paketi 13 kWh‘lık yeni bir üniteyle güncellenen modelin saf elektrik modunda 60 kilometre menzil sunacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

İlgili video