reklamı kapat

POPÜLER

Volkswagen Golf TGI

Volkswagen Golf TGI; sekizinci jenerasyonun sıkıştırılmış doğalgazlı versiyonu tanıtıldı

Ekonomik sürüşün yanında daha çevreci bir seçenek olarak ürün gamına dahil edilen Volkswagen Golf TGI, şimdiden talebi merak edilenler arasında.

Sekizinci jenerasyon Golf ailesinin çeşitlenme süreci tüm hızıyla devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Clubsport versiyonuyla karşımıza çıkarılan modelin şimdi de ekonomi odaklı sıkıştırılmış doğalgazlı paketi karşımızda. Seat ve Skoda gibi grubun diğer markalarının modellerinde de kullanıldığı bu bileşen, yakıt tüketiminin yanında karbon emisyon oranlarında da da iyileştirmeyi beraberinde getiriyor. Ailenin diğer üyelerinde yüzde 25 oranında daha çevreci bir kimliğe sahip olan Volkswagen Golf TGI, iki farklı gövde tipiyle tercih edilebilecek.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volkswagen Golf TGI hakkında öne çıkan detaylar

Sıkıştırılmış doğalgaz tabanlı Golf diğer örneklerden de bildiğimiz gibi sadece tek motor seçeneğiyle tercih edilebiliyor. Yaklaşık 130 beygir güç üreten 1,5 litrelik bezinli motorun merkezinde olan bu motorun sadece doğalgaz yakıt tüketimi 100 kilometre için 4,2 litre dolaylarında geziyor. Araçta 115 litre hacimli yakıt tankının bulunduğunu da yeri gelmişken belirtmekte fayda var. Yapılan testlerde Golf’ün bu kombinasyonda 422 kilometrelik yakıt menziline sahip olduğunu görüyoruz. Sadece doğalgaz yakıtıyla kat edilebilecek olan bu menzile benzin desteğiyle birlikte çok daha tatmikar limitleri görmek mümkün olacak.

İlginizi çekebilir

2020 Seat Leon merak edilen özellikleriyle detaylandı