reklamı kapat

POPÜLER

beats

Apple’ın HomePod alternatifi yeni hoparlörünün tanıtım tarihi sızdı

Apple, 4 Haziran’da gerçekleştireceği Dünya Geliştiriciler Konferansı’nda yeni işletim sistemlerini tanıtmaya hazırlanıyor. Şirketin bu etkinlikte yeni işletim sistemleri haricinde yeni bir cihazını da görücüye çıkarabileceği konuşuluyor.

Ünlü analist Gene Munster’a göre Apple, önümüzdeki hafta düzenlenecek etkinlikte Beats imzalı ve Siri destekli yeni hoparlörünü de duyuracak. Siri desteği sayesinde hoparlörün sesli komutlarla kontrol edilebileceği dile getiriliyor. HomePod’dan daha uygun fiyattan satışa sunulacağı belirtilen hoparlörün Siri haricinde yapay zeka ve artırılmış gerçeklik teknolojilerine de destek vermesi bekleniyor. Hoparlörde dijital sağlık (gizlilik ve cihaz yönetimi) özelliğinin de yer alacağı iddia ediliyor. Apple’ın yeni Siri destekli hoparlörünü piyasaya sürerek özellikle genç kesimi hedef alacağı söyleniyor. Beats imzalı ve Siri destekli yeni hoparlörün yurt dışında 250 dolardan satışa sunulması bekleniyor. Henüz Türkiye’de satışa sunulmayan HomePod’un yurt dışı fiyatının 349 dolar olduğunu belirtelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’ın akıllı hoparlörü HomePod ne gibi özellikler sunuyor?

Müzik tutkunlarının beğenisine sunulan hoparlör, tasarımıyla Mac Pro’dan ilham alıyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan hoparlörün en dikkat çeken özelliği Siri desteğine sahip olması. Siri sayesinde kullanıcılar Hey Siri komutunu vererek Apple Music’te yer alan şarkıları kolay bir şekilde dinleyebiliyor. Apple tasarımı A8 işlemcisinin tercih edildiği hoparlörde 7 adet tweeter ve Apple tasarımı woofer bulunuyor. Müzik çalma yeteneği haricinde HomeKit desteğine de sahip olan HomePod, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmeye de imkan tanıyor. Hoparlörün dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de otomatik oda algılama teknolojisi. Bu teknoloji, hoparlörün oda içindeki konumunu hızla anlamasını, köşede, masa üzerinde veya kitaplıkta olmasına bağlı olarak en etkileyici müzik deneyimini sunmak için saniyeler içinde kendini optimize etmesini sağlıyor.

Video