reklamı kapat

POPÜLER

HomePod

Satışa sunulmasına az bir süre kala HomePod’un ilk reklamları yayında [Video]

Apple, önümüzdeki günlerde satışa sunmaya hazırladığı yeni kablosuz hoparlörü HomePod’un ilk reklamlarını paylaştı. Bass, Beat, Distortion ve Equalizer adı verilen reklamlar müziğe odaklanıyor.  26 Ocak’ta Amerika, Avustralya ve İngiltere’de ön siparişle satışa sunulacak hoparlörün sevkiyatı 2 Şubat’ta yapılacak. Hoparlörün Almanya ve Fransa’da önümüzdeki aylarda piyasaya sunulması bekleniyor. 

Müzik tutkunlarının beğenisine sunulan hoparlör, tasarımıyla Mac Pro’dan ilham alıyor. Siyah ve beyaz renk seçeneklerine sahip olan hoparlörün en dikkat çeken özelliği Siri desteğine sahip olması. Siri sayesinde kullanıcılar Hey Siri komutunu vererek Apple Music’te yer alan şarkıları kolay bir şekilde dinleyebiliyor. Apple tasarımı A8 işlemcisinin tercih edildiği hoparlörde 7 adet tweeter ve Apple tasarımı woofer bulunuyor. Müzik çalma yeteneği haricinde HomeKit desteğine de sahip olan HomePod, akıllı ev cihazlarınızı kontrol etmeye de imkan tanıyor. Hoparlörün dikkat çeken özelliklerinden bir diğeri de otomatik oda algılama teknolojisi. 

HomePod’un fiyatı ne olacak?

Bu teknoloji, HomePod’un oda içindeki konumunu hızla anlamasını, köşede, masa üzerinde veya kitaplıkta olmasına bağlı olarak en etkileyici müzik deneyimini sunmak için saniyeler içinde kendini optimize etmesini sağlıyor. 7 inç yüksekliğinde olan hoparlör sesi 360 derece yayabiliyor. HomePod’un yurt dışındaki satış fiyatı ise 349 dolar.

Video I

Video II

Video III

Video IV