reklamı kapat

POPÜLER

LG Photo Awards

LG’den fotoğraf tutkunlarına güzel haber

Önümüzdeki günlerde yeni amiral gemisi telefonu G7‘yi tanıtmaya hazırlanan LG, Photo Awards’u bu yıl üçüncüsünü düzenlemeye hazırlanıyor. Katılımcılar, 31 Mayıs tarihine kadar devam edecek fotoğraf yarışmasında tüm yaratıcılıklarını ortaya koyacak. “LG Photo Awards” kapsamında LG markalı cep telefonu ile çekilen fotoğraflar için lgphotoawards.com adresi üzerinden kayıt oluşturulması ve daha önceden belirlenen kategorilere eklenmesi gerekiyor.

Kategoriler, “Doğa”, “İnsan”, “Lifestyle”, “Mimari”, “Çocuklar”, “Gezi” ve “Diğer” olarak sınıflandırılıyor. Her katılımcı yarışmaya en fazla 10 adet fotoğraf ile katılabiliyor. Birden fazla kategoride yarışabilecek olan katılımcılar buna karşın her bir fotoğrafı sadece tek bir kategoriye ekleyebiliyorlar. “Siyah-beyaz” ya da “renkli” olarak çekilebilecek olan fotoğrafların, orijinal boyutunda ve genişlik ya da yüksekliği 1.000 pikselden daha düşük olmaması gerekiyor. Fotoğrafın orijinalini değiştirecek tarzda işlemlerin yapıldığı fotoğrafların değerlendirilmeyeceği yarışmada, mobil yazılımlar aracılığı ile ışıklandırma, kontrast, kesme gibi basit ayarlamaların yapılması ise kabul ediliyor.

LG Photo Awards’un sonuçları ne zaman açıklanacak?

31 Mayıs tarihinde sona erecek yarışmanın ardından yapılacak jüri değerlendirmesi sonucunda ilk üç sırayı alacak katılımcıları birbirinden değerli ödüller bekliyor. Yarışma sonuçları 8 Haziran 2018 tarihinde açıklanacak. Yarışmaya 18 yaşından büyük herkesin katılabileceğini de unutmadan söyleyelim.